Patchouli Noisette

Les Indemodables Les Indemodables

Nowy produkt

Nowy Patchouli Noisette Rozszerz
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

1 035,00 zł

brutto

Les Indemodables Patchouli Noisette

Po raz pierwszy na świecie marka Les Indemodables wykorzystuje arcyekskluzywny składnik jakim jest ultradźwiękowy absolut z orzecha laskowego. 

Do tej pory marki wykorzystywały syntetyczne rekonstrukcje tej nuty (np. Essential Parfums Patchouli Mania) lub izolaty naturalnych orzechów (np. filberton w Jacques Fath Vetiver Gris). Tym tazem, dzięki zastosowaniu delikatnych metod ekstrakcji (między innymi przy wykorzystaniu ultradźwięków) udało się uzyskać pełny absolut, który pokazuje bogactwo i złożoność aromatu orzechów leszczyny.

Co więcej, ekstrakcji poddano najszlachetniejsze orzechy na świecie - te rosnące na stokach piemonckich Alp we Włoszech. 

Mistrz perfumerii - Antoine Lie - nie szedł na żadne kompromisy przy kreacji Patchouli Noisette. Mając do dyspozycji najlepsze i najdroższe składniki, do których nie mają dostępu żadne inne firmy, stworzył genialną interpretacją paczuli. 

Kompozycja balansuje między szorstką, ziemistą odsłoną olejku z paczuli a czekoladowym, rozkosznie miękkim orzechem. Całości wtórują tony drzewne i balsamiczne.

Antoine Lie chciał nadać jej nowego wymiaru, tak żeby uniknęła tonów szyprowych, ale też żeby nie weszła w obszary smakowite. To paczula w zjawiskowej formie!

Składnik główny: olejek z paczuli z upraw na północnej Sumatrze, olejek z paczuli z Jawy, olejek z paczuli z gór Rakwan na Sri Lance

Pozostałe nuty: ultradźwiękowy absolut z piemonckich orzechów laskowych

Twórca: Antoine Lie

Brak przewoźników dla tego produktu.

Les IndemodablesSzanowni Państwo,  Drodzy Przyjaciele,


odwiedzając targi perfumeryjne, śledząc informacje o nowościach, wąchając premiery wykonane często przez wybitne osobistości, mogłem w ostatnich latach dojść do wniosku, że rynek perfumeryjny zbliża się do kresu twórczych możliwości. Generalnie kompozycje mógłbym podzielić na wtórne i kopiujące styl wielkich bestsellerów lub przeraźliwie alternatywne, przesadzone i niemożliwe do noszenia. O Les Indemodables dowiedziałem się przypadkiem, kiedy ich Vanille Havane zostało wybrane jedną z najlepszych niszowych premier na znanym portalu (Fragrantica). Tym sposobem ściągnąłem zestaw próbek. Niewiarygodne, ale było to wrażenie, jakbym wrócił do czasów dzieciństwa i otworzył wielkie pudełko najpyszniejszej bombonierki.Tak zaczęła się moja przygoda z marką, którą już teraz mogę określić mianem najlepszej, dostępnej w Polsce (całościowo, biorąc pod uwagę jakość składników i kunszt ich połączenia w każdej kompozycji). Są firmy świetne (jak Nicolai, Tom Ford, Frederic Malle, Amouage...), ale zawsze w ich ofercie są propozycje słabsze. Zjawisko to nie występuje w przypadku Les Indemodables i to właśnie stanowi o ich wyjątkowej pozycji.Później, kiedy zacząłem zgłębiać wiedzę o Les Indemodables, wszystko ułożyło się w całość...Marka ta należy do małżeństwa (Remi i Valerie Pulverail), które stworzyło ją po wielu latach pracy i po sprawnym uruchomieniu kilku innych firm zapachowych. To jest ich sekret, ponieważ jedną z tych spółek był Eden-Ecosystem, gdzie naukowcy i perfumiarze opracowują formuły i metody otrzymywania nowych substancji naturalnych. I to jest kosmos, kiedy wącha się np. ich absolut kolumbijskiego kakao ekstrahowany z użyciem ultradźwięków (w Vanille Havane) lub specjalnie opracowaną tinkturę ambrową, prawdziwą, z kaszalota (w Ambre Supreme i Musc des Sables). Co więcej, marka jest w stanie uzyskać różne niuanse tego samego olejku prowadząc uprawy na różnych wysokościach nad poziomem morza. Ich popisowe olejki oznaczono nazwą Grand Cru (do ich produkcji wykorzystano najbardziej nowatorskie metody) i dostępne są tylko dla ich firm.Przy tym wszystkim są to perfumy piękne, zachwycające w każdym aspekcie i oryginalne. Ich interpretacja akordu fougere bazuje na tuberozie, a dopiero na drugim planie znajdziemy tam lawendą i bób tonkę, z którymi utożsamiamy wątki fougere. Chypre Azural ma zaskakujący wątek estragonowy, a Oriental Velours to perfumy mirrowe o skórzano-drzewnym niuansie.


 


Do roku 2024 kolekcja Les Indemodables dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.Zachwycające jest też to, czego klienci i właściciele perfumerii, dystrybutorzy często nie rozumieją do końca i o czym sama marka też nie mówi na swojej stronie. Dla przykładu: absoluty robione przez Les Indemodables są wykonywane na rozpuszczalnikach ekologicznych i w 100% nietoksycznych (często w tej roli występuje zwykła woda lub alkohol), a nie na eterach lub pochodnych ropy naftowej, jak zazwyczaj się robi. Takich drobnych niuansów jest tu mnóstwo, ale brakuje miejsca, aby o wszystkim opowiedzieć...