• Nowy
Patchouli Noisette
Patchouli Noisette

Patchouli Noisette

Na stanie
1 035,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Les Indemodables Patchouli Noisette

Po raz pierwszy na świecie marka Les Indemodables wykorzystuje arcyekskluzywny składnik jakim jest ultradźwiękowy absolut z orzecha laskowego. 

Do tej pory marki wykorzystywały syntetyczne rekonstrukcje tej nuty (np. Essential Parfums Patchouli Mania) lub izolaty naturalnych orzechów (np. filberton w Jacques Fath Vetiver Gris). Tym tazem, dzięki zastosowaniu delikatnych metod ekstrakcji (między innymi przy wykorzystaniu ultradźwięków) udało się uzyskać pełny absolut, który pokazuje bogactwo i złożoność aromatu orzechów leszczyny.

Co więcej, ekstrakcji poddano najszlachetniejsze orzechy na świecie - te rosnące na stokach piemonckich Alp we Włoszech. 

Mistrz perfumerii - Antoine Lie - nie szedł na żadne kompromisy przy kreacji Patchouli Noisette. Mając do dyspozycji najlepsze i najdroższe składniki, do których nie mają dostępu żadne inne firmy, stworzył genialną interpretacją paczuli. 

Kompozycja balansuje między szorstką, ziemistą odsłoną olejku z paczuli a czekoladowym, rozkosznie miękkim orzechem. Całości wtórują tony drzewne i balsamiczne.

Antoine Lie chciał nadać jej nowego wymiaru, tak żeby uniknęła tonów szyprowych, ale też żeby nie weszła w obszary smakowite. To paczula w zjawiskowej formie!

Składnik główny: olejek z paczuli z upraw na północnej Sumatrze, olejek z paczuli z Jawy, olejek z paczuli z gór Rakwan na Sri Lance

Pozostałe nuty: ultradźwiękowy absolut z piemonckich orzechów laskowych

Twórca: Antoine Lie

Les Indemodables

Szanowni Państwo,  Drodzy Przyjaciele,

odwiedzając targi perfumeryjne, śledząc informacje o nowościach, wąchając premiery wykonane często przez wybitne osobistości, mogłem w ostatnich latach dojść do wniosku, że rynek perfumeryjny zbliża się do kresu twórczych możliwości. Generalnie kompozycje mógłbym podzielić na wtórne i kopiujące styl wielkich bestsellerów lub przeraźliwie alternatywne, przesadzone i niemożliwe do noszenia. O Les Indemodables dowiedziałem się przypadkiem, kiedy ich Vanille Havane zostało wybrane jedną z najlepszych niszowych premier na znanym portalu (Fragrantica). Tym sposobem ściągnąłem zestaw próbek. Niewiarygodne, ale było to wrażenie, jakbym wrócił do czasów dzieciństwa i otworzył wielkie pudełko najpyszniejszej bombonierki.

Tak zaczęła się moja przygoda z marką, którą już teraz mogę określić mianem najlepszej, dostępnej w Polsce (całościowo, biorąc pod uwagę jakość składników i kunszt ich połączenia w każdej kompozycji). Są firmy świetne (jak Nicolai, Tom Ford, Frederic Malle, Amouage...), ale zawsze w ich ofercie są propozycje słabsze. Zjawisko to nie występuje w przypadku Les Indemodables i to właśnie stanowi o ich wyjątkowej pozycji.

Później, kiedy zacząłem zgłębiać wiedzę o Les Indemodables, wszystko ułożyło się w całość...

Marka ta należy do małżeństwa (Remi i Valerie Pulverail), które stworzyło ją po wielu latach pracy i po sprawnym uruchomieniu kilku innych firm zapachowych. To jest ich sekret, ponieważ jedną z tych spółek był Eden-Ecosystem, gdzie naukowcy i perfumiarze opracowują formuły i metody otrzymywania nowych substancji naturalnych. I to jest kosmos, kiedy wącha się np. ich absolut kolumbijskiego kakao ekstrahowany z użyciem ultradźwięków (w Vanille Havane) lub specjalnie opracowaną tinkturę ambrową, prawdziwą, z kaszalota (w Ambre Supreme i Musc des Sables). Co więcej, marka jest w stanie uzyskać różne niuanse tego samego olejku prowadząc uprawy na różnych wysokościach nad poziomem morza. Ich popisowe olejki oznaczono nazwą Grand Cru (do ich produkcji wykorzystano najbardziej nowatorskie metody) i dostępne są tylko dla ich firm.

Przy tym wszystkim są to perfumy piękne, zachwycające w każdym aspekcie i oryginalne. Ich interpretacja akordu fougere bazuje na tuberozie, a dopiero na drugim planie znajdziemy tam lawendą i bób tonkę, z którymi utożsamiamy wątki fougere. Chypre Azural ma zaskakujący wątek estragonowy, a Oriental Velours to perfumy mirrowe o skórzano-drzewnym niuansie.

 

Do roku 2024 kolekcja Les Indemodables dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.

Zachwycające jest też to, czego klienci i właściciele perfumerii, dystrybutorzy często nie rozumieją do końca i o czym sama marka też nie mówi na swojej stronie. Dla przykładu: absoluty robione przez Les Indemodables są wykonywane na rozpuszczalnikach ekologicznych i w 100% nietoksycznych (często w tej roli występuje zwykła woda lub alkohol), a nie na eterach lub pochodnych ropy naftowej, jak zazwyczaj się robi. Takich drobnych niuansów jest tu mnóstwo, ale brakuje miejsca, aby o wszystkim opowiedzieć...

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania