Rose de Jamal
Rose de Jamal

Rose de Jamal

Na stanie
945,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Les Indemodables Rose de Jamal

Rose de Jamal ma stanowić nowy rozdział w kategorii perfum różanych, gdzie róża nie jest prezentowana dosłownie. Tutaj Antoine Lie nadał jej zielonej, lekko słodkiej nuty, która sprawia, że odbieramy ją jako totalnie współczesną. Co więcej, oficjalny spis nut nie do końca oddaje feerię wrażeń, którą dostarcza kompozycja. Ma bowiem w sobie i pewną ostrość, i aromat chłodnego lasu, i kamienia, ale też coś a'la likier miętowy. 

Składnik główny: absolut róży uprawianej w Dolinie Dades z marokańskim Atlasie

Pozostałe nuty: olejek cedru marokańskiego, nadkrytyczny ekstrakt CO2 czerwonego pieprzu z Madagaskaru, esencja francuskiej lawendy, olejek miętowy z Atlasu

Twórca: Antoine Lie

Les Indemodables

Szanowni Państwo,  Drodzy Przyjaciele,

odwiedzając targi perfumeryjne, śledząc informacje o nowościach, wąchając premiery wykonane często przez wybitne osobistości, mogłem w ostatnich latach dojść do wniosku, że rynek perfumeryjny zbliża się do kresu twórczych możliwości. Generalnie kompozycje mógłbym podzielić na wtórne i kopiujące styl wielkich bestsellerów lub przeraźliwie alternatywne, przesadzone i niemożliwe do noszenia. O Les Indemodables dowiedziałem się przypadkiem, kiedy ich Vanille Havane zostało wybrane jedną z najlepszych niszowych premier na znanym portalu (Fragrantica). Tym sposobem ściągnąłem zestaw próbek. Niewiarygodne, ale było to wrażenie, jakbym wrócił do czasów dzieciństwa i otworzył wielkie pudełko najpyszniejszej bombonierki.

Tak zaczęła się moja przygoda z marką, którą już teraz mogę określić mianem najlepszej, dostępnej w Polsce (całościowo, biorąc pod uwagę jakość składników i kunszt ich połączenia w każdej kompozycji). Są firmy świetne (jak Nicolai, Tom Ford, Frederic Malle, Amouage...), ale zawsze w ich ofercie są propozycje słabsze. Zjawisko to nie występuje w przypadku Les Indemodables i to właśnie stanowi o ich wyjątkowej pozycji.

Później, kiedy zacząłem zgłębiać wiedzę o Les Indemodables, wszystko ułożyło się w całość...

Marka ta należy do małżeństwa (Remi i Valerie Pulverail), które stworzyło ją po wielu latach pracy i po sprawnym uruchomieniu kilku innych firm zapachowych. To jest ich sekret, ponieważ jedną z tych spółek był Eden-Ecosystem, gdzie naukowcy i perfumiarze opracowują formuły i metody otrzymywania nowych substancji naturalnych. I to jest kosmos, kiedy wącha się np. ich absolut kolumbijskiego kakao ekstrahowany z użyciem ultradźwięków (w Vanille Havane) lub specjalnie opracowaną tinkturę ambrową, prawdziwą, z kaszalota (w Ambre Supreme i Musc des Sables). Co więcej, marka jest w stanie uzyskać różne niuanse tego samego olejku prowadząc uprawy na różnych wysokościach nad poziomem morza. Ich popisowe olejki oznaczono nazwą Grand Cru (do ich produkcji wykorzystano najbardziej nowatorskie metody) i dostępne są tylko dla ich firm.

Przy tym wszystkim są to perfumy piękne, zachwycające w każdym aspekcie i oryginalne. Ich interpretacja akordu fougere bazuje na tuberozie, a dopiero na drugim planie znajdziemy tam lawendą i bób tonkę, z którymi utożsamiamy wątki fougere. Chypre Azural ma zaskakujący wątek estragonowy, a Oriental Velours to perfumy mirrowe o skórzano-drzewnym niuansie.

 

Do roku 2024 kolekcja Les Indemodables dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.

Zachwycające jest też to, czego klienci i właściciele perfumerii, dystrybutorzy często nie rozumieją do końca i o czym sama marka też nie mówi na swojej stronie. Dla przykładu: absoluty robione przez Les Indemodables są wykonywane na rozpuszczalnikach ekologicznych i w 100% nietoksycznych (często w tej roli występuje zwykła woda lub alkohol), a nie na eterach lub pochodnych ropy naftowej, jak zazwyczaj się robi. Takich drobnych niuansów jest tu mnóstwo, ale brakuje miejsca, aby o wszystkim opowiedzieć...

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania