• Nowy
Jasmin de Toscane
Jasmin de Toscane
Jasmin de Toscane
Jasmin de Toscane

Jasmin de Toscane

Fath JTos
Na stanie
299,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Jacques Fath Jasmin de Toscane (czyste perfumy, ekstrakt perfum)

(wszystkie zapachy Jacques Fath występują obecnie w koncentracji czystych perfum, a każdy rozmiar produktu (30, 100 mL) jest prezentowany w jednakowym flakonie, który różni się tylko pojemnością)

To drugie perfumy, które dla marki Jacques Fath wykonał Jean-Christophe Herault. Bazują one na ciepłym jaśminie, który miał przypominać kwitnące w Toskanii kwiaty. Kompozycja została z tego powodu zbudowana na kanwie dwóch naturalanych absolutów jaśminowych uzyskanych przez Laboratorium Monique Remy. Ta francuska firma zajmuje się pozyskiwaniem wyłącznie naturalnych substancji, które pochodzą ze zrównoważonych, ekologicznych upraw. Laboratorium dba również o wartości społeczne - godne wynagrodzenia i zakaz pracy dzieci. 

W Jasmin de Toscane połączono absolut jaśminu indyjskiego z jaśminem sambac. 

Kompozycja swoją wyjątkowość zawdzięcza jednak osiągnięciom nauki. Metodą headspace udało się bowiem odtworzyć aromat prawdziwego jaśminu toskańskiego - Grand Duke of Tuscany. Gra tych trzech kwiatów sprawia, że kompozycja stanowi oryginalną i z wszech miar zapadającą w pamięć interpretację.

Perfumiarz zastosował tu również molekułę Sinfonide o aromacie rozgrzanego bursztynu, chili i suszonych owoców. Znajdziemy tu również Filberton - naturalny związanek odpowiadający za zapach orzechów laskowych. Bazę wykończono żywicą benzoinową z Laosu - również otrzymaną przez Laboratorium Monique Remy.

RECENZJA NA BLOGU NEZ DE LUXE: https://nezdeluxe.pl/2023/12/jacques-fath-jasmin-de-toscane.html

Nuty: absolut jaśminu sambac i jaśminu indyjskiego, jaśmin toskański (headspace), olejek bigarade, orzech laskowy, neroli, molekuła Sinfonide (utożsamia aromat ogrzanego bursztynu z akcentem ambry i piżma), frezja, grejpfrut, absolut żywicy benzoinowej z Laosu

Twórca: Jean Christophe Herault

Jacques Fath

Perfumy Jacques Fath

Pewnego wrześniowego dnia 1912 roku, w małej miejscowości nieopodal Paryża rodzi się chłopiec. Gwiazdy dają mu krótkie, ale niezwykłe życie.

Jacques Fath wyrasta na jednego z trzech mistrzów francuskiego haute couture (obok Pierre'a Balmaina i Christiana Diora) lat powojennych.

Jacques Fath

Początki nie są dla niego łatwe. Przez lata ojczym surowo karze chłopca, który zbyt wiele czasu poświęcał rysunkom, modzie i sztuce. Krawiectwa uczy się zatem w tajemnicy przy wsparciu matki.

W 1937 roku otwiera swój pierwszy butik przy La Rue de la Boitie i prezentuje pierwszą kolekcję. Osiąga sukces, choć nie spektakularny. Przełom przychodzi w 1939. Podczas wyścigów konnych Grande Nuit de Longchamp jego żona - Genvieve - wywołuje wśród paryskich elit sensację za sprawą swojej niesamowitej sukni. To sprawia, że kolekcje Fatha stają się marzeniem francuskich kobiet. Lucien Francois, jeden z najważniejszych krytyków mody tamtego okresu, mówi wprost: "Jacques tworzy jak natchniony. Ma wizję. Nikt nie odbierze mu sukcesu."

Jacques Fath Bel Ambre

Po II Wojnie Światowej staje się głównym rywalem Diora. Zatrudnia perfumiarza - Vincenta Rouberta. Zostaje też mistrzem i nauczycielem wielkich sław następnego pokolenia: Huberta de Givenchy, Guy'a Laroche i Valetino Garavaniego.

Wiele lat później ten pierwszy pisze w swoim pamiętniku: „Było to latem 1947 roku. W środku pracy Jacques jak zwykle postanowił pójść na basen. Poprosił mnie i Valentino, abyśmy do niego dołączyli i wzięli butelkę szampana. Przy wejściu opiekun basenu, który znał Fatha, zapytał wskazując na nas, czy jesteśmy z nim: „Czy oni pracują dla ciebie, monsieur Jacques”, a Jacques odpowiedział: "Och tak. Zapamiętaj ich dobrze, bo pewnego dnia będą bardzo znani i również będziesz do nich mówił monsieur".

Jacques Fath perfumy współczesne

Jacques Fath i perfumy

Pierwszy zapach marki to Chasuble, opisywany jako drzewno-ambrowy i ciepły. Premiera perfum odbyła się w Paryżu w 1945 roku. Dwa lata po nich nadchodzi czas na lekkie Green Water, które z miejsca staje się klasykiem świeżości oraz wykwintne Iris Gris - najdroższe perfumy tamtego czasu.

Później pojawia się szyprowa Canasta, a w 1953 roku najbardziej znane z zapachowych dzieł - Fath de Fath. Odświeżone w nowej formule w 1993 roku.

W 2015 roku debiutuje linia Fath Essential's, która ma łączyć wyrafinowaną elegancję oraz zmysłową tajemniczość. Seria ta dostępna jest w trzech pojemnościach: 15, 50 i 100 mL. Każdy z zapachów występuje w wersji czystych perfum. Cecile Zarokian i Luca Maffei zostali zaproszeni przez markę do kreacji wszystkich współczesnych kompozycji (oprócz L'Iris de Fath).

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

12 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania