L'Oree du Bois

Jacques Fath Jacques Fath

Nowy produkt

L'Oree du Bois Rozszerz

Jacques Fath L'Oree du Bois (czyste perfumy)

L'Oree du Bois to nazwa sukni, którą Jacques Fath zaprojektował dla Rity Hayworth na jej ślub. Wybitna kreacja przeszła do historii Złotej Ery Hollywood.

Co ciekawe same perfumy również są niezwykłe. Miały wprawiać w stan spokoju, który otacza nas po wejściu do ciepłego lasu...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL
  • 15 mL

179,00 zł

brutto

Jacques Fath L'Oree du Bois

(wszystkie zapachy Jacques Fath występują obecnie w koncentracji czystych perfum, a każdy rozmiar produktu (15, 50, 100 mL) jest prezentowany w jednakowym flakonie, który różni się tylko pojemnością)

L'Oree du Bois to nazwa sukni, którą Jacques Fath zaprojektował dla Rity Hayworth na jej ślub. Wybitna kreacja przeszła do historii Złotej Ery Hollywood.

Co ciekawe same perfumy również są niezwykłe. Miały wprawiać w stan spokoju, który otacza nas po wejściu do ciepłego lasu. Specjalnie na potrzeby tej kompozycji Luca Maffei stworzył autorski "złoty akord". Jego bazą jest cynamon, kumin i szafran. Nutą główną pozostaje jednak mimoza i miód, choć L'Oree du Bois absolutnie nie można nazwać zapachem kwiatowym lub słodkim. To miód nieco szyprowy, wytrawny i szorstki. Mimoza ma zaś postać drzewną i rozgrzaną.

W sercu pojawiają się ciche, acz wyraźne tony kwiatu pomarańczy, które stapiają się w bazie z drewnem sandałowym. 

Zapach jest elegancki, wytworny, ciepły i naprawdę złocisty. 

Można znaleźć w nim tony pikantne, który grały też w legendarnym zapachu Tildy Swinton.

Twórca: Luca Maffei

Nuty: złoty akord (szafran, kumin, cynamon), drewno sandałowe, miód, żarnowiec, neroli, mimoza, bergamotka, mandarynka, kwiat pomarańczy, ylang ylang, piżmo, ambra, drewno kaszmirowe

Brak przewoźników dla tego produktu.

Jacques Fath


Perfumy Jacques FathPewnego wrześniowego dnia 1912 roku, w małej miejscowości nieopodal Paryża rodzi się chłopiec. Gwiazdy dają mu krótkie, ale niezwykłe życie.


Jacques Fath wyrasta na jednego z trzech mistrzów francuskiego haute couture (obok Pierre'a Balmaina i Christiana Diora) lat powojennych.


Jacques Fath


Początki nie są dla niego łatwe. Przez lata ojczym surowo karze chłopca, który zbyt wiele czasu poświęcał rysunkom, modzie i sztuce. Krawiectwa uczy się zatem w tajemnicy przy wsparciu matki.


W 1937 roku otwiera swój pierwszy butik przy La Rue de la Boitie i prezentuje pierwszą kolekcję. Osiąga sukces, choć nie spektakularny. Przełom przychodzi w 1939. Podczas wyścigów konnych Grande Nuit de Longchamp jego żona - Genvieve - wywołuje wśród paryskich elit sensację za sprawą swojej niesamowitej sukni. To sprawia, że kolekcje Fatha stają się marzeniem francuskich kobiet. Lucien Francois, jeden z najważniejszych krytyków mody tamtego okresu, mówi wprost: "Jacques tworzy jak natchniony. Ma wizję. Nikt nie odbierze mu sukcesu."


Jacques Fath Bel Ambre


Po II Wojnie Światowej staje się głównym rywalem Diora. Zatrudnia perfumiarza - Vincenta Rouberta. Zostaje też mistrzem i nauczycielem wielkich sław następnego pokolenia: Huberta de Givenchy, Guy'a Laroche i Valetino Garavaniego.


Wiele lat później ten pierwszy pisze w swoim pamiętniku: „Było to latem 1947 roku. W środku pracy Jacques jak zwykle postanowił pójść na basen. Poprosił mnie i Valentino, abyśmy do niego dołączyli i wzięli butelkę szampana. Przy wejściu opiekun basenu, który znał Fatha, zapytał wskazując na nas, czy jesteśmy z nim: „Czy oni pracują dla ciebie, monsieur Jacques”, a Jacques odpowiedział: "Och tak. Zapamiętaj ich dobrze, bo pewnego dnia będą bardzo znani i również będziesz do nich mówił monsieur".


Jacques Fath perfumy współczesne


Jacques Fath i perfumy


Pierwszy zapach marki to Chasuble, opisywany jako drzewno-ambrowy i ciepły. Premiera perfum odbyła się w Paryżu w 1945 roku. Dwa lata po nich nadchodzi czas na lekkie Green Water, które z miejsca staje się klasykiem świeżości oraz wykwintne Iris Gris - najdroższe perfumy tamtego czasu.


Później pojawia się szyprowa Canasta, a w 1953 roku najbardziej znane z zapachowych dzieł - Fath de Fath. Odświeżone w nowej formule w 1993 roku.


W 2015 roku debiutuje linia Fath Essential's, która ma łączyć wyrafinowaną elegancję oraz zmysłową tajemniczość. Seria ta dostępna jest w trzech pojemnościach: 15, 50 i 100 mL. Każdy z zapachów występuje w wersji czystych perfum. Cecile Zarokian i Luca Maffei zostali zaproszeni przez markę do kreacji wszystkich współczesnych kompozycji (oprócz L'Iris de Fath).