Vetiver Gris

Jacques Fath Jacques Fath

Nowy produkt

Vetivr Gris Rozszerz

PRZEWIDYWANA DATA DOSTAWY wersji 100 mL : 15-25.11.23

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL
  • 30 mL

299,00 zł

brutto

PRZEWIDYWANA DATA DOSTAWY wersji 100 mL: 15-25.11.23

Jacques Fath Vetiver Gris (czyste perfumy, ekstrakt perfum)

(wszystkie zapachy Jacques Fath występują obecnie w koncentracji czystych perfum, a każdy rozmiar produktu (50, 100 mL) jest prezentowany w jednakowym flakonie, który różni się tylko pojemnością)

Vetiver Gris to pierwsze perfumy marki Jacques Fath, które wykonał Jean Christophe Herault (znany m. in. z kreacji Creed Aventus). Co więcej, marka zaprosiła do współpracy Laboratorium Monique Remy, aby pozyskać najcenniejsze składniki naturalne w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. To znaczy, że uprawy spełniają najwyższe normy ekologiczne, a zysk ze sprzedaży surowca olejkodajnego trafia do rolników uprawiających daną uprawę. To ważne szczególnie w przypadku roślin rosnących w krajach tropikalnych, gdzie często wykorzystuje się miejscową ludność lub pracę dzieci.

Jak pachnie Vetiver Gris?

To zapach nowoczesny, elegancki. Jego formuła jest prosta i jasna. Wetiwer otoczono galbanum, neroli i akordem zielonego orzecha. Dyrektor kreatywna Jacques Fath - Rania Naim - nie ingerowała w pracę Nosa. Jean Christophe Herault miał zatem całkowitą wolność twórczą.

W kategorii perfum wetiwerowych jest to zapach naprawdę zjawiskowy. Być może to nawet najlepsza interpretacja tej nut w historii Impressium.

Nuty: mandarynka, olejek bigarade, orzech laskowy, wetiwer, irys, galbanum, neroli, geranium, molekuła Sinfonide (utożsamia aromat ogrzanego bursztynu z akcentem ambry i piżma)

Twórca: Jean Christophe Herault

Brak przewoźników dla tego produktu.

Jacques Fath


Perfumy Jacques FathPewnego wrześniowego dnia 1912 roku, w małej miejscowości nieopodal Paryża rodzi się chłopiec. Gwiazdy dają mu krótkie, ale niezwykłe życie.


Jacques Fath wyrasta na jednego z trzech mistrzów francuskiego haute couture (obok Pierre'a Balmaina i Christiana Diora) lat powojennych.


Jacques Fath


Początki nie są dla niego łatwe. Przez lata ojczym surowo karze chłopca, który zbyt wiele czasu poświęcał rysunkom, modzie i sztuce. Krawiectwa uczy się zatem w tajemnicy przy wsparciu matki.


W 1937 roku otwiera swój pierwszy butik przy La Rue de la Boitie i prezentuje pierwszą kolekcję. Osiąga sukces, choć nie spektakularny. Przełom przychodzi w 1939. Podczas wyścigów konnych Grande Nuit de Longchamp jego żona - Genvieve - wywołuje wśród paryskich elit sensację za sprawą swojej niesamowitej sukni. To sprawia, że kolekcje Fatha stają się marzeniem francuskich kobiet. Lucien Francois, jeden z najważniejszych krytyków mody tamtego okresu, mówi wprost: "Jacques tworzy jak natchniony. Ma wizję. Nikt nie odbierze mu sukcesu."


Jacques Fath Bel Ambre


Po II Wojnie Światowej staje się głównym rywalem Diora. Zatrudnia perfumiarza - Vincenta Rouberta. Zostaje też mistrzem i nauczycielem wielkich sław następnego pokolenia: Huberta de Givenchy, Guy'a Laroche i Valetino Garavaniego.


Wiele lat później ten pierwszy pisze w swoim pamiętniku: „Było to latem 1947 roku. W środku pracy Jacques jak zwykle postanowił pójść na basen. Poprosił mnie i Valentino, abyśmy do niego dołączyli i wzięli butelkę szampana. Przy wejściu opiekun basenu, który znał Fatha, zapytał wskazując na nas, czy jesteśmy z nim: „Czy oni pracują dla ciebie, monsieur Jacques”, a Jacques odpowiedział: "Och tak. Zapamiętaj ich dobrze, bo pewnego dnia będą bardzo znani i również będziesz do nich mówił monsieur".


Jacques Fath perfumy współczesne


Jacques Fath i perfumy


Pierwszy zapach marki to Chasuble, opisywany jako drzewno-ambrowy i ciepły. Premiera perfum odbyła się w Paryżu w 1945 roku. Dwa lata po nich nadchodzi czas na lekkie Green Water, które z miejsca staje się klasykiem świeżości oraz wykwintne Iris Gris - najdroższe perfumy tamtego czasu.


Później pojawia się szyprowa Canasta, a w 1953 roku najbardziej znane z zapachowych dzieł - Fath de Fath. Odświeżone w nowej formule w 1993 roku.


W 2015 roku debiutuje linia Fath Essential's, która ma łączyć wyrafinowaną elegancję oraz zmysłową tajemniczość. Seria ta dostępna jest w trzech pojemnościach: 15, 50 i 100 mL. Każdy z zapachów występuje w wersji czystych perfum. Cecile Zarokian i Luca Maffei zostali zaproszeni przez markę do kreacji wszystkich współczesnych kompozycji (oprócz L'Iris de Fath).