Ballerina No. 3

Les Parfums de Rosine Les Parfums de Rosine

Nowy produkt

Nowy Ballerina No. 3 Rozszerz
  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

498,00 zł

brutto

Ballerina No. 3

Połączenie oud-róża to klasyka współczesnej perfumerii. Zdawać by się mogło, że kolejne jego interpretacje mogą być tylko swoimi kopiami. 

Na szczęście Les Parfums de Rosine idzie swoją drogą. Po pierwsze, to przede wszystkim zapach różany. Królowa kwiatów jest tu mięsista, nasycona olejkami, trochę dzika jakby rosła w sercu ciemnego lasu. Przy tym charakterze jest też zmienna. W Ballerina No. 3 poczujemy nie tylko aromat klasyczne zarezerwowany dla czystej ingrediencji, ale też przepiękne i bogate tony likierowe. 

Dopiero w tle pojawia się oud i karmelizowana wanilia. Wbrew deklaracjom i oficjalnemu zestawieniu nut, znajdziemy też elementy korzenne, przestrzenne oraz kręcący w nosie pieprz (czarny i czerwony). To wszystko sprawia, że kompozycja zapada w naszej pamięci.

Nuty: róża, czarny i czerwony pieprz, fiołek, drewno sandałowe, oud, paczula, ambra, karmelizowana wanilia, drewno cedrowe

Twórca: Benoist Lapouza

Brak przewoźników dla tego produktu.

Les Parfums de Rosine


Les Parfums de Rosine


Marie Helene Rogeon pochodziła z rodziny o długich perfumeryjnych tradycjach. Jej dziadek - Louis Panafieu - stworzył autorską Eau de Cologne dla Napoleona III oraz słynną wtedy Pommade des Mousquetaires.
W jej kreacjach próżno jednak szukać nawiązań do minionych epok, choć kompozycje spod szyldu Les Parfums de Rosine są niezwykle różnorodne - łączy je jednak róża, która występuje w każdych perfumach. I, co oczywiste, wykorzystuje się tu naturalny absolut z płatków oraz esencję (olejek).Nas ujęła przede wszystkim kolekcja Ballerina, której pięć pozycji z przyjemnością prezentujemy na półkach Impressium. To perfumy niezwykle współczesne, piękne i kobiece. Zaskakują swoją grą, choć jednocześnie pozostają rozkoszne i przyjazne w odbiorze.Les Parfums de Rosine perfumy butik