Carthusia Set Casa
Carthusia Set Casa
Carthusia Set Casa
Carthusia Set Casa

Carthusia Set Casa Oud

Carthusia Set Casa Oud
Na stanie
395,00 zł
Brutto

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Carthusia (zestaw 3 dyfuzorów, 100 mL każdy)

Zapachy do wnętrz z kolekcji Oud powstały, aby uczcić historię Morza Śródziemnego, które łączyło przez tysiąclecia różne cywilizacje, Wschód z Zachodem.

Kompozycje te dostępne są tylko i wyłącznie jako zapachy do pomieszczeń i nie występują jako klasyczne perfumy do ciała.

W skład zestawu wchodzą 3 aromaty:

1. Secret Oud (połączenie pieprzu, geranium, jaśminu i cypriolu z oudem i paczulą w bazie)

2. Infinity Oud (orient połączony z lawedną)

3. Mediterraneo Oud (cytrusy i żywica elemi na bazie z oudu)

Nadają wnętrzu niesamowicie przyjemnego, magicznego aromatu. Nie są trudne w odbiorze (jak zazwyczaj myślimy o oudzie), a intrygujące i piękne.

Carthusia

Carthusia perfumy

Laboratorium perfumeryjne CarthusiaJest rok 1380. Do Monastyru San Giacomo na Capri przybywa Królowa Neapolu - Joanna I Andegaweńska, która 9 lat wcześniej (w 1371 roku) za sprawą swojego sekretarza ufundowała klasztor. Aby uhonorować tak wielkiego gościa, przeor każe w salach królowej umieścić bukiet najpiękniejszych kwiatów z Capri. Po trzydniowej wizycie okazuje się, że woda w wazonie nabrała niesamowitego, bogatego aromatu. Klasztorny zakonnik-alchemik z polecenia przeora bada zawartość flakonu, i tak powstają pierwsze perfumy na Capri o oszałamiającym, pełnym aromacie bazującym na kwitnących goździkach - Garofilium Silvestre Caprese

Kilka wieków później, w 1948 roku, ówczesny przeor klasztoru znalazł w archiwum dawne receptury i za zgodą samego papieża - Piusa XII - przekazał je do perfumiarzy z Turynu, którzy przybyli na Capri i otworzyli tam najmniejsze, profesjonalne laboratorium zapachowe na świecie, które dzisiaj znamy jako Carthusia.

Jak powstają perfumy Carthusia?

Obecnie perfumy Carthusia wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Procesy filtracji, destylacji cały czas prowadzone są bezpośrednio na wyspie. Co niesamowite, każdy flakon pakowany jest ręcznie w laboratorium marki.

Warto również podkreślić, że wszystkie męskie zapachy zawierają choć kilka kropli olejku rozmarynowego z Monte Solaro, a damskie esencję dzikich goździków z Capri.

Carthusia LogoSymbol firmy

Logo marki Carthusia to obraz Mario Laboccetta z 1948 roku, przedstawiający kwiatową syrenę, nawiązującą do surrealizmu i mitologii jednocześnie. Syrena rozkwita feerią kwiatów, zmienia się, ewoluuje. Uosabia dwie najważniejsze wartości w perfumach Carthusia: sztukę oraz naturę.

Rok 2017 i zmiany

W roku 2017 marka Carthusia rozpoczęła nowy etap swojej historii uwspółcześniając większość swoich perfum i nadając im zupełnie nowej jakości. Od tej pory wszystkie zapachy dostępne są wyłącznie w dwóch koncentracjach, jako wody perfumowane i ekstrakty perfum.

Carthusia i Impressium

Marka Carthusia stawiając sobie najwyższe standardy na świecie, tego samego wymaga od wszystkich swoich partnerów. Z tego też powodu z prawdziwą radością możemy podzielić się informacją, że Impressium jest jedyną perfumerią w Polsce z oficjalną autoryzacją marki. To prawdziwy zaszczyt i wielkie wyróżnienie.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania