Rrose Selavy

Maria Candida Gentile Maria Candida Gentile

Nowy produkt

Rrose Selavy Rozszerz

Maria Candida Gentile RRose Selavy (ekstrakt perfum)

Najbardziej różane perfumy na świecie - to określenie, które idealnie pasuje do kompozycji Maria Candida Gentile Rrose Selavy.

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 15 mL

220,00 zł

brutto

Maria Candida Gentile RRose Selavy (ekstrakt perfum)

Maria Candida Gentile Rrose Selavy

Najbardziej różane perfumy na świecie - to określenie, które idealnie pasuje do kompozycji Maria Candida Gentile Rrose Selavy. Delektując się tym ekstraktem perfum odkryjemy całą złożoność królowej kwiatów - od łodyg, przez liście po płatki. Natomiast nie mamy tu też jednej róży, a całe ich bogactwo, które sprawia, że spektrum "różaności", które dobiega do naszego mózgu przez nos jest niezmiernie szerokie. 

Aksamitna róża, trwała i wyjątkowa, zadedykowana jest jednemu z najlepszych artystów dadaizmu - jest hołdem złożonym Marcelowi Duchampowi i jego „alter ego” - Rrose Sélavy.

Zapachem Rrose Sélavy Maria Candida stara się zinterpretować „dublerkę” Marcela Duchampa oraz grę słów nazwiska Rrose Sélavy, które brzmi jak francuskie "eros, c'est la vie" (Eros, takie życie) albo „arroser la vie” (wznosić toast za życie). Maria Candida składa hołd Duchampowi i swoją aksamitną, miękką, świeżą, właśnie zerwaną różą wznosi toast za życie. Jej olfaktoryczna wibracja wypełnia powietrze i przestrzeń. Jest trójwymiarowa jak jego sztuka. Nazwisko Sélavy pojawiło się w 1921 roku w serii fotografii autorstwa Mana Ray'a przedstawiających Duchampa przebranego za kobietę. W latach dwudziestych Man Ray i Duchamp stworzyli kolejne fotografie przedstawiające Sélavy. Duchamp wykorzystał później to imię w swoich pracach, używając go w notce o autorze i podpisując nim kilka dzieł.

 

Nuty: róża turecka, róża majowa, różą Michelle, frakcjonowane olejki i absoluty róży damasceńskiej, akord różanych płatków, liści i łodyg

Twórca: Maria Candida Gentile

Brak przewoźników dla tego produktu.

Maria Candida Gentile


Maria Candida Gentile perfumyMaria Candida Gentile jest jednym z najbardziej cenionych "nosów" na świecie. To właśnie ona tworzy osobiste perfumy dla takich sław jak Madonna czy Karolina Hanowerska - księżniczka Monako.


Wyszkolona w Grasse pod okiem znanych perfumiarzy i teoretyków zapachu (w tym w w domu perfumeryjnym Karola Andre) osiągnęła perfekcję w kreacji kompozycji opartych na tonach drzewnych.


Perfumy Maria Candida Gentile


Maria Candida uważa, że perfumy genialne od przeciętnych dzielą ledwie drobne szczegóły. Detale te poznała dopiero w pracy z mistrzami i dzięki ich zrozumieniu sprawiła, że zapachy zyskały prawdziwą magię. 


"Idealne perfumy to takie, które działają na osobę, która je nosi".


Efekt taki jest możliwy do kreacji tylko dzięki składnikom naturalnym. One przemawiają do naszego ciała i do naszej duszy. Perfumy z nich zrobione są harmonijną interpretacja magicznych algorytmów natury. Podświadomie jesteśmy w stanie je rozpoznać, zrozumieć, a nawet pokochać. 


Maria Candida Gentile podczas pracy


Maria Candida Gentile jest artystką, która używa swojego ulubionego medium - zapachu - aby opowiedzieć nam historie, zaangażować w intymne rozmowy i poprowadzić ku zrozumieniu najbardziej nieuchwytnego ze zmysłów - węchu.


Jej dzieła docenili ludzie na całym świecie, a perfumy znalazły miejsce na łamach najważniejszych magazynów luksusowych: Vogue, Elle, Vanity Fair.


Maria Candida Gentile / VOGUE