Fatena

SoOud SoOud

Nowy produkt

Fatena Rozszerz

SoOud Fatena

"Perfumy poświęcone tajemniczym i zmysłowym kobietom orientu, które niczym pogańskie boginie o płonącym spojrzeniu kuszą i uwodzą. Ich oczy, choć niemal całkowicie zasłonięte, emanują niemożliwym do odparcia urokiem... i nie dają się zapomnieć.

Fatena to zapach, w którym uchwycono ich absolut...

Więcej szczegółów

  • 30 mL (Parfum Nektar)
  • 60 mL (Eau Fine)
  • 0,5 mL (Parfum Nektar)

670,00 zł

brutto

SoOud Fatena

SoOud Fatena

"Perfumy poświęcone tajemniczym i zmysłowym kobietom orientu, które niczym pogańskie boginie o płonącym spojrzeniu kuszą i uwodzą. Ich oczy, choć niemal całkowicie zasłonięte, emanują niemożliwym do odparcia urokiem... i nie dają się zapomnieć.

Fatena to zapach, w którym uchwycono ich absolut, przejmujący jak rozgwieżdżone niebo nad pustynią. Kompozycja miękkim objęciem ukazuje ich subtelne tajemnice. Pachnie jak cisza, jednocześnie hipnotyzuje jak ozdobione kholem oczy kusicielki.

Zapach, który sączy się kropla po kropli i unosi zmysłowo w rytm pożądania. Zapach jak objawienie, powoli sięgający do tych, którzy docenią jego niecierpliwą naturę."

Fatena to perfumy żywiczno-karmelowe, bogate, zmienne, o wielu twarzach. Migotliwe jak tańczący na wietrze płomień. Trochę owocowe, trochę skórzane. Mimo tego, że pachną bardzo wyjątkowo, to jednocześnie są niesamowicie przyjemne i pozytywne. 

Nuty głowy: różowy pieprz, kadzidło (olibanum), imbir, szafran

Nuty serca: brzoskwinia, karmel, konwalia, jaśmin sambac, paczula

Nuty bazy: suche drewno, benzoes, cypriol, czystek (labdanum), balsam peru, piżmo, oud (żywica agarowa), skóra, wanilia

Twórca: Stephane Humbert Lucas

Brak przewoźników dla tego produktu.

SoOud


So Oud perfumySo Oud FatenaW 1998 roku Stephane Humbert Lucas trafił na nauki do starszego perfumiarza Henri Sorsana. Ceniąc zdobywanie wiedzy na linii mistrz-uczeń ponad schematyczną naukę w szkołach, Stephane nabył indywidualnych zdolności, które w późniejszym czasie uczynią go jednym z najbardziej oryginalnych twórców perfum na świecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że wśród "nosów" wyróżnia go zdolność synestezji, a konkretniej - odczuwania obrazów.


"Uwielbiam zamykać się w mojej pracowni, interpretować świat bez żadnych założeń, deformować, odkrywać, konstruować i w ten sposób dążyć do absolutnego piękna, które nie jest wynikiem kompromisów."


A ponieważ to w krajach orientu perfumy są wyniesione na piedestał wyżej nawet niż we Francji, swoją koronną kolekcję poświęcił właśnie magii Bliskiego Wschodu. SoOud to połączenie dwóch światów w kompozycjach tajemniczych, których do końca nie jesteśmy w stanie rozszyfrować, i które każdego dnia mogą zaskoczyć nas na nowo za sprawą wyselekcjonowanych, najwyższej jakości składników.


Gama perfum SoOud wyróżnia się dwoma, zupełnie nowymi kategoriami kompozycji. Pierwszą z nich jest Parfum Nectar, którą można przybliżyć do czystych ekstraktów perfum, drugą Eau Fine leżącą nieco poniżej ekstraktów, ale znacznie powyżej wód perfumowanych. Obie formuły są stosowane tylko i wyłącznie w kompozycjach tej marki. Parfum Nectar to aromaty niezwykle szlachetne, czyste, linia Eau Fine jest nieco subtelniejsza, lecz zachowuje historię znaną z pierwszej kolekcji.


"SoOud, niezależnie od dziedzictwa kulturowego, jest poetyckim hołdem dla kobiet i ich marzeń okrytych antyczną skromnością."


Od listopada 2018 roku Impressium jest jedynym oficjalnym partnerem marki w Polsce.


Na świecie perfumy SoOud dostępne są w najbardziej luksusowych domach towarowych i perfumeriach (Harvey Nichols i Selfridges w Londynie, Tsum w Moskwie, Plethora w Dubaju)