Fam

SoOud SoOud

Nowy produkt

Nowy Fam Rozszerz

SoOud Fam

Fam znaczy "usta". Kwestią zasadniczą jest jednak to, że kompozycja nie ma za wiele z nimi wspólnego. Fam jest bowiem szalenie oryginalną wariacją na temat żywicy agarowej połączonej z pikantnymi nutami przypraw, mlekiem i charakterystycznej żywicy kauczukowej...

Więcej szczegółów

  • 30 mL (Parfum Nektar)
  • 60 mL (Eau Fine)
  • 0,5 mL (Eau Fine)
  • 0,5 mL (Parfum Nektar)

670,00 zł

brutto

SoOud Fam

SoOud Fam Eau Fine

Fam znaczy "usta". Kwestią zasadniczą jest jednak to, że kompozycja nie ma za wiele z nimi wspólnego. Fam jest bowiem szalenie oryginalną wariacją na temat żywicy agarowej połączonej z pikantnymi nutami przypraw, mlekiem i charakterystycznej żywicy kauczukowej w sercu. To oudowiec inny niż wszystkie (im dłużej na skórze, tym coraz więcej magii w powietrzu), chociaż nie każdemu przypadnie go gustu.

Znacznie więcej o kompozycji powie historia Mogołów (nie Mongołów), którzy rządzili północnymi Indiami przez kilka wieków, a Europejczykom dali się poznać, jako doskonali handlarze imbiru, pieprzu, cynamonu, goździków i drewno sandałowego. Perfumy SoOud przenoszą nas do karawany, która dociera do brzegów Morza Śródziemnego pełna orientalnych skarbów...

"Intensywna wibracja krzykliwych czerwonych przypraw połączonych w doskonałej harmonii z ciepłymi nutami drzew, spoczywających w objęciach pudrowych i kwiatowych nut. Ten wyrafinowany zapach, stworzony przez geniusza dla upamiętnienia cesarzy Mogołów, emanuje urokiem drzewa agarowego i liści akantu."

Nuty głowy: szafran, czerwony pieprz, róża, pimento

Nuty serca: oud (żywica agarowa), drewno kaszmirowe, puder różany, kauczukowiec, akord winylu

Nuty bazy: drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, mleko, czerwone piżmo

Twórca: Stephane Humbert Lucas

Brak przewoźników dla tego produktu.

SoOud


So Oud perfumySo Oud FatenaW 1998 roku Stephane Humbert Lucas trafił na nauki do starszego perfumiarza Henri Sorsana. Ceniąc zdobywanie wiedzy na linii mistrz-uczeń ponad schematyczną naukę w szkołach, Stephane nabył indywidualnych zdolności, które w późniejszym czasie uczynią go jednym z najbardziej oryginalnych twórców perfum na świecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że wśród "nosów" wyróżnia go zdolność synestezji, a konkretniej - odczuwania obrazów.


"Uwielbiam zamykać się w mojej pracowni, interpretować świat bez żadnych założeń, deformować, odkrywać, konstruować i w ten sposób dążyć do absolutnego piękna, które nie jest wynikiem kompromisów."


A ponieważ to w krajach orientu perfumy są wyniesione na piedestał wyżej nawet niż we Francji, swoją koronną kolekcję poświęcił właśnie magii Bliskiego Wschodu. SoOud to połączenie dwóch światów w kompozycjach tajemniczych, których do końca nie jesteśmy w stanie rozszyfrować, i które każdego dnia mogą zaskoczyć nas na nowo za sprawą wyselekcjonowanych, najwyższej jakości składników.


Gama perfum SoOud wyróżnia się dwoma, zupełnie nowymi kategoriami kompozycji. Pierwszą z nich jest Parfum Nectar, którą można przybliżyć do czystych ekstraktów perfum, drugą Eau Fine leżącą nieco poniżej ekstraktów, ale znacznie powyżej wód perfumowanych. Obie formuły są stosowane tylko i wyłącznie w kompozycjach tej marki. Parfum Nectar to aromaty niezwykle szlachetne, czyste, linia Eau Fine jest nieco subtelniejsza, lecz zachowuje historię znaną z pierwszej kolekcji.


"SoOud, niezależnie od dziedzictwa kulturowego, jest poetyckim hołdem dla kobiet i ich marzeń okrytych antyczną skromnością."


Od listopada 2018 roku Impressium jest jedynym oficjalnym partnerem marki w Polsce.


Na świecie perfumy SoOud dostępne są w najbardziej luksusowych domach towarowych i perfumeriach (Harvey Nichols i Selfridges w Londynie, Tsum w Moskwie, Plethora w Dubaju)