Vapeurs Diablotines

Sous Le Manteau Sous Le Manteau

Nowy produkt

Nowy Vapeurs Diablotines Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 14 mL (woda perfumowana)

189,00 zł

brutto

Sous Le Manteau Vapeurs Diablotines

Diabelskie Opary to kompozycja przeprawowa i wytrawna, drzewna. Dużo w niej żywic (m. in kadzidło frankońskie, benzoin, labdanum, opoponaks), ale nie dominują one sceny. Znajduje się nań miejsce dla przypraw, choć cały czas to woń bez słodyczy. Z czasem na pierwszy plan wychodzi duet paczuli i wetiweru.

Jednocześnie pojawia się wiele mniejszych partii, które urozmaicają główną grę. W tej roli zobaczymy np. laur i bób tonka.

Wbrew nazwie Vapeurs Diablotines są eleganckie i wyraźnie czuć w nich francuski sznyt. Zapach zmienny, wielowątkowy. Zachowuje naturalny wydźwięk przez cały czas.

Nuty: laur, kadzidło frankońskie, goździki, styraks, benzoin, opoponaks, wanilia, bób tonka, bergamotka, mandarynka, kolendra, geranium, cedr, paczula, wetiwer, kastoreum, labdanum

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sous Le Manteau


Sous Le ManteauKiedy w 2020 roku Sous Le Manteau zdobywało FIFI Award dla Najlepszej Nowej Marki Niszowej (eliminując m. in. Bohoboco), niewiele osób znało ich kompozycje. Wszak jest ich zaledwie pięć, a firma nie promuje swoich wód.


Każdą z nich wyczarowała jednak szalenie zdolna perfumiarz – Nathalie Feisthauer, która wcześniej pracowała dla Hermes (Eau des Merveilles), Amouage (Honour). To ona stworzyła męską wersję Cartier Must i Aramis Havana. Z jej usług korzystał Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, Nina Ricci, Oscar de la Renta czy Carolina Herrera.


Teraz, wspólnie z Olivią Bransbourg, zinterpretowała formuły dawnych eliksirów miłosnych zapisanych w XIX wiecznej Francji, a pochodzących ze starożytności, średniowiecza i okresu nowożytnego. W kompozycjach znajdziemy zatem sporo przypraw i składników drzewnych, a prawie w ogólnie nie ma w nich tonów cytrusowych czy typowo lekkich.


Kolekcja pięciu zapachów dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.


Do każdego pełnowymiarowego flakonu Sous Le Manteau dołączona jest porcelanowa ceramika, która jest idealnym nośnikiem zapachu i może być noszona na szyi, w torbie, pod poduszką, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie zależy nam na oszałamiającym aromacie.


Kompozycje Sous Le Manteau tworzone są w Grasse, we Francji.