T. Habanero

Rania J Rania J

Nowy produkt

T. Habanero Rozszerz

Rania J T. Habanero

Mroczny, ale niesamowicie świeży i przestrzenny czarny tytoń zabiera nas w podróż do Kuby. To tytoń niezwykły, świdrujący w nosie. W T. Habanero połączono go z absolutem mirry, kadzidłem, żywicą oud, skórą i drewnem sandałowym. 

To perfumy o...

Więcej szczegółów

  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

725,00 zł

brutto

Rania J T. Habanero

Mroczny, ale niesamowicie świeży i przestrzenny czarny tytoń zabiera nas w podróż do Kuby. To tytoń niezwykły, świdrujący w nosie. W T. Habanero połączono go z absolutem mirry, kadzidłem, żywicą oud, skórą i drewnem sandałowym. 

To perfumy o dużej mocy i trwałości, które zachwycą fanów aromatów skórzanych i ciężkich. Pewnym paradoksem jest to, że nuta tytułowa zachowuje się tu dość lekko. To trochę tak jakby ktoś nad piekłem rozsypał tytoniowy pył z nieba. Być może za taki obraz odpowiada użycie olejków z czarnego i czerwonego pieprzu, które same w sobie nie są przytłaczające.

Kompozycja jako całość jest jednak mroczna, o dużym ciężarze i charakterze.

Nuty: czarny tytoń, mirra, kadzidło, oud, czarny pieprz, czerwony pieprz, kardamon, skóra, drewno sandałowe

Twórca: Rania Jouaneh

Brak przewoźników dla tego produktu.

Rania J


Rania J logoRania Jouaneh dorastała na Bliskim Wschodzie. Aromat kwitnących jaśminów, różnorodnych przypraw czy żywic towarzyszył jej od najmłodszych lat. Później, jako niezależny perfumiarz, stworzyła markę, która szybko stała się jedną z najbardziej charakterystycznych na świecie, ponieważ trudne aromaty naturalnych absolutów i olejków żywicznych i kwiatowych tłumaczyła na francuski styl.


W 2012 powstały koronne perfumy tej marki - Ambre Loup (Ambrowy Wilk) - oszałamiająca mocą i trwałością kompozycja, która bazuje na tonach przypraw, labdanum, drewna gwajakowego i kadzideł. Dzisiaj perfumy te są zgodnie oceniane jako jedne z najważniejszych i przełomowych w historii niszowej perfumerii.


Perfumy te nie są produkowane bez przerwy, ponieważ każdy zapach powstaje ze ściśle określonych składników, otrzymywanych z roślin rosnących w konkretnych miejscach. Jeśli z jakichś powodów nie uda się ich uzyskać, wówczas perfumerie nie mogą go zamówić.


Obecnie z skład kolekcji Rania J wchodzi 8 kompozycji:


drzewne i żywiczne: Ambre Loup, Cuir Andalou, Oud Assam, T. Habanero, Lavande 44


kwiatowe i owocowe: Musc Moschus, Rose Ishtar, Jasmin Kama
Ps. Same zapachy są na najwyższym poziomie. Intrygują nawet postronne osoby, które oceniają je bardzo pozytywnie. Wąchane bezpośrednio po aplikacji lub użyte w zbyt dużej ilości mogą jednak okazać się męczące - stąd warto zacząć przygodę z nimi od jednej "chmurki".Marka dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium