4.1 Le Musc & La Peau

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

4.1 Le Musc & La Peau Rozszerz

Parfumerie Generale 4.1 Le Musc & La Peau

Pod liczbą "4" w kolekcji Parfumerie Generale kryją się eliksiry oparte na mlecznych piżmach.

W perfumach Le Musc & La Peau Pierre Guillaume postanowił wyrazić ich najczystszą, najbardziej cielesną naturę. Odjął zatem z formuły miękkie, czekoladowe akordy, z których znane były...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 4.1 Le Musc & La Peau

Parfumerie Generale Le Musc La PeauPod liczbą "4" w kolekcji Parfumerie Generale kryją się eliksiry oparte na mlecznych piżmach.

W perfumach Le Musc & La Peau Pierre Guillaume postanowił wyrazić ich najczystszą, najbardziej cielesną naturę. Odjął zatem z formuły miękkie, czekoladowe akordy, z których znane były klasyczne Musc Maori, a skupił się na jasnych nutach białych piżm. W kompozycji użył mikstury opartej aż na siedmiu różnych rodzajach tego składnika i doprawił swoje perfumy wanilią, ylangiem i rozmarynem.

W efekcie Le Musc & La Peau to najbardziej zmysłowy, lekki i czysty zapach z kolekcji Parfumerie Generale, który przywołuje zapach sterylnego, ludzkiego ciała. W bazie dodatkowo nabiera cieplejszej maniery dzięki cedrowi, ambrze i tonce.

Kompozycja ta może być używana jako oddzielne perfumy, ale również świetnie sprawdza się w roli utrwalacza i podkładu pod inne zapachy. Dzięki dużej zawartości białych piżm może zatrzymać na skórze nawet te perfumy, które znikały z niej w oka mgnieniu.

Marcin Budzyk o Le Musc & La Peau:

"Jasny, nieuchwytny zapach dla koneserów zmysłowych kompozycji przywołujących na myśl poczucie mlecznej czystości."

Nuty: piżmo, wanilia, ambra, rozmaryn, bób tonka, drewno cedrowe, ylang ylang

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.