2.1 Coze Verde

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

2.1 Coze Verde Rozszerz

Parfumerie Generale 2.1 Coze Verde

Teoretycznie Coze Verde to zielona i liściasta interpretacja wielkiego klasyka Parfumerie Generale - Coze. Praktyka pokazuje jednak, że nowy zapach jest zupełnie od niego odmienny. Podobieństwa są naprawdę bardzo dalekie.

Coze Verde to przede wszystkim perfumy...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

289,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 2.1 Coze Verde

Parfumerie Generale Coze VerdeTeoretycznie Coze Verde to zielona i liściasta interpretacja wielkiego klasyka Parfumerie Generale - Coze. Praktyka pokazuje jednak, że nowy zapach jest zupełnie od niego odmienny. Podobieństwa są naprawdę bardzo dalekie.

Coze Verde to przede wszystkim perfumy figowe z mocno zaakcentowaną frakcją soczystych, roślinnych soków. Spektrum zieleni opracowane przez Pierre'a Guillaume  jest jednak znacznie bogatsze: obejmuje słodkie liście tytoniu, iskrzącą i kwaśną limetkę oraz konopie - kluczowy składnik klasyka. W Coze Verde nucie konopnej przypadła rola interludium, łącznika między soczystą zielonością a wytrawnie drzewną bazą. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że rola bazy w kreowaniu wrażenia zapachowego jest tu znacznie mniejsza i Coze Verde pozostaje wonią przede wszystkim zieloną, a nie orientalną czy drzewną.

Zresztą w oficjalnych materiałach producenta również czytamy o tym, że z Coze Verde zostawiamy daleko za sobą kluby dżentelmenów, fraki i złote sztućce. Te perfumy przenoszą nas na złociste plaże Panamy, gdzie sztywne maniery ustępują miejsca błogiemu wyciszeniu. I trudno się z tym nie zgodzić.

Marcin Budzyk o Coze Verde:

"Według mnie to bardziej drzewna i bogata interpretacja figowych perfum Jardins de Kerylos a nie Coze. Nie zmienia to faktu, że sam zapach zachwyca konstrukcją i pomysłem. Wielki plus za bogate i świetnie złożone spektrum zielonych akcentów, które w takiej formie pojawia się w perfumach po raz pierwszy."

Nuty: figa, limeta, kakao, paczula, konopie, lukrecja, tytoń, akord drzewny

Twórca: Pierre Guillaume

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.