20 L'Eau Guerriere

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

20 L'Eau Guerriere Rozszerz

Parfumerie Generale 20 L'Eau Guerriere

L'Eau Guerriere znaczy "Woda Wojownika". To najbardziej oudowy ze wszystkich zapachów Parfumerie Generale, choć wciąż bardzo...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 20 L'Eau Guerriere

Parfumerie Generale L'Eau GuerriereL'Eau Guerriere znaczy "Woda Wojownika". To najbardziej oudowy ze wszystkich zapachów Parfumerie Generale, choć wciąż bardzo daleko mu do klasyki tego gatunku perfum. Można nawet odnieść wrażenie, że Pierre Guillaume wodzi za nos w poszukiwaniu nowych dróg.

W przypadku L'Eau Guerriere ma to znacznie wielorakie. Akordy drzewne są kamienne, lekkie i ciepłe, przypominać mogą nieco aromat apteki, ale są jednocześnie szalenie perfumeryjne. Sam oud nie jest smolisty i brudny, ale metaliczny i połyskliwy niczym świeżo wypolerowana zbroja. Bardzo ważna jest również nuta zielona wprowadzona do piramidy zapachowej. Wnosi ona wrażenie chłodnej świeżości, która jest wyczuwalnym kontrastem dla cieplejszych akordów głównych.

Marcin Budzyk o L'Eau Guerierre:

"Oud w wydaniu niespotykanym: gorzki, wytrawny i czysty. Na skórze kobiecej bardziej miękki i cielesny, na męskiej metaliczny i szorstki."

Nuty: oud, drewno chinowe, aldehydy, liść laurowy, olibanum (kadzidło frankońskie), piżmo

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.