22 Djhenne

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

22 Djhenne Rozszerz

Parfumerie Generale 22 Djhenne

Djhenne to olfaktoryczna wyprawa do afrykańskiego miasta Dżenne w Mali, które od III do XIX wieku było tętniącym życiem sercem tej części kontynentu. W czasach swojej największej chwały konkurowało z samym Timbuktu, a Wielki Meczet w Dżenne był...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

289,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 22 Djhenne

Parfumerie Generale DjhenneDjhenne to olfaktoryczna wyprawa do afrykańskiego miasta Dżenne w Mali, które od III do XIX wieku było tętniącym życiem sercem tej części kontynentu. W czasach swojej największej chwały konkurowało z samym Timbuktu, a Wielki Meczet w Dżenne był jedną z najważniejszych świątyń islamu nie tylko w Afryce, ale na całym świecie. Do dzisiaj pozostaje największą glinianą budowlą sakralną na Ziemi i najwybitniejszym przykładem architektury sahelskiej. W 1988 roku wpisano go (wraz z historycznym centrum Dżenne) na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Parfumerie Generale przedstawia Djhenne jako perfumy ciepłe i słoneczne, zmysłowe i cielesne. Z tego też powodu migoczą delikatną słodyczą zestawioną z lekkimi akcentami drewnianymi i cieniem żywic. Kojarzą się z jasną skórą, miękkością zamszu i mlecznym zapachem dojrzałej pszenicy.

Nie są ani ciężkie, ani lekkie. To wspaniałe wyczucie jest zresztą cechą wielu kompozycji marki Parfumerie Generale. I żeby nie było tylko o cielesnych i ciepłych nutach Djhenne, to warto wspomnieć też miętę i lawendę, które przemycają nieco chłodniejsze tony, choć nie wchodzą one na pierwszy plan.

Marcin Budzyk o Djhenne:

"Wysublimowany i szalenie perfumeryjny zapach z rodziny gourmand-smakowitej. Rzadkością jest, aby perfumy zbudowane z takich nut pachniały tak ujmująco."

Nuty: absolut pszenicy, mirra, lawenda, drewno cedrowe, zamsz, kakao, kwiat seringa

Twórca: Pierre Guillaume

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.