12 Hyperessence Matale

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

12 Hyperessence Matale Rozszerz

Parfumerie Generale 12 Hyperessence Matale

Hyperessence Matale to ultraskoncentrowana wersja dawnego hitu Parfumerie Generale - L'Eau Rare Matale.

Sercem tych perfum jest aromatyczna herbata rosnąca w lankijskich ogrodach Matale. Między...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

289,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 12 Hyperessence Matale

Parfumerie Generale Hyperessence MataleHyperessence Matale to ultraskoncentrowana wersja dawnego hitu Parfumerie Generale - L'Eau Rare Matale.

Sercem tych perfum jest aromatyczna herbata rosnąca w lankijskich ogrodach Matale. Między górami Sri Lanki a morzem, w cieple azjatyckiego słońca dojrzewa w niezmącony sposób i zachwyca swoim charakterystycznym, lekko słodkawym aromatem. Nawet dla Europejczyków jest na tyle delikatna, że większość pije ją bez dodatku cukru.

W Hyperessence Matale podkreślono tę czarną herbatę zimnym jaśminem i cytrusami w akordzie głowy oraz olejkiem z liści (igieł) cedru i skórą w bazie. Perfumy nie są jednak ekspansywne i agresywne. To woń dyskretna, bardziej "przy ciele", choć ponadprzeciętnie trwała. Zachwyci osoby, które nie chcą zwracać uwagi całego otoczenia swoimi perfumami, a preferują bardziej cichą, tajemniczą komunikację zapachem.

Marcin Budzyk o Hyperessence Matale:

"Idealna równowaga nut ciężkich i lekkich sprawia, że perfumy mogą stać się uniwersalnym signature scent (wizytówką zapachową) dla osób, które poszukują raczej dyskretnych perfum, a nie zapachowych reflektorów."

Nuty: czarna herbata Matale, mięta, jaśmin, bergamotka, skóra, liście (igły) cedru

Twórca: Pierre Guillaume

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.