11 Harmatan Noir

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

11 Harmatan Noir Rozszerz

Parfumerie Generale 11 Harmatan Noir

Harmatan to silny i porywisty wiatr wiejący w porze suchej znad rozgrzanej Sahary w kierunku Atlantyku. Niesie ze sobą tak wiele pyłu i piasku, że słońce oglądane w jego czasie nabiera czerwonej barwy, tak jak po najpotężniejszych...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 11 Harmatan Noir

Parfumerie Generale Harmatan NoirHarmatan to silny i porywisty wiatr wiejący w porze suchej znad rozgrzanej Sahary w kierunku Atlantyku. Niesie ze sobą tak wiele pyłu i piasku, że słońce oglądane w jego czasie nabiera czerwonej barwy, tak jak po najpotężniejszych wybuchach wulkanów.

W interpretacji Pierre'a Guillaume to woń przyprawowa, lekka i bardzo aromatyczna z charakterystyczną nutą soli.

Myli się jednak ten, kto myśli, że Harmatan Noir to zapach duszący i gorący. Kompozycja Parfumerie Generale jest bowiem przewrotna. Dominującym składnikiem jest tu herbata jaśminowa, mięta i cytrusy, ale w wersji wysuszonej i drobnej, lekkiej jak puch.

Gdzieś w tle czają się wytrawne kwiaty i drzazgi drewna cedrowego. I mimo że spis nut tych perfum jest znany, to nie odzwierciedla on nawet połowy wrażeń węchowych niesionych przez tę kompozycję. Być może jest to zasługa użycia rzadkich ziół, których twórca nie zdradza, być może to inny składnik?

Jedno jest jednak pewne: nie ma perfum, które pachną podobnie do Harmatan Noir. To zapach jedyny w swoim rodzaju i autentycznie świetny!

Marcin Budzyk o Harmatan Noir:

"Ziołowo-herbaciane serce zawieszone między chłodnym oceanem a palącym słońcem"

Nuty: herbata jaśminowa, mięta, suszone kwiaty, sól morska, drewno cedrowe

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.