10 Aomassai

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

10 Aomassai Rozszerz

Parfumerie Generale 10 Aomassai

Aomassai to najbardziej znane (obok Coze) perfumy marki Parfumerie Generale. Swoją sławę zawdzięczają nie tylko ciekawym nutom, ale też emocjom, jakie ze sobą te nuty niosą. Dość powiedzieć, że zaraz po premierze utarła się opinia, że Aomassai to "orgazm we flakonie". I choć Impressium jest dalekie...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 10 Aomassai

Parfumerie Generale AomassaiAomassai to najbardziej znane (obok Coze) perfumy marki Parfumerie Generale. Swoją sławę zawdzięczają nie tylko ciekawym nutom, ale też emocjom, jakie ze sobą te nuty niosą. Dość powiedzieć, że zaraz po premierze utarła się opinia, że Aomassai to "orgazm we flakonie". I choć Impressium jest dalekie od takich twierdzeń, to porównanie obrazuje, jak silne uczucia i odczucia niesie ze sobą ta kompozycja.

Perfumy inspirowane są Afryką Południową i stanowią hołd dla sztuki plemienia Baoule. W praktyce zaskakują mariażem nut upojnie słodkich - prażonych orzechów, lukrecji, karmelu - z wytrawnymi i pikantnymi - drewnem wenge i żywicami. Pierre Guillaume postanowił nadać Aomassai wrażenie żywego ognia, tak jak gdyby każda z nut ulatniała się nie w powietrzu, ale w płomieniu.

To dlatego kompozycja jest jedyna w swoim rodzaju i stała się swoistą wizytówką marki Parfumerie Generale. Sama zaś budowa i zapach stanowią pewien dowód, że w skojarzeniach z początku opisu tli się ziarno prawdy...

Marcin Budzyk o Aomassai:

"Uwielbiam tak przewrotnie podaną słodycz, której towarzyszą pozornie nie pasujące nuty pikantne. Umiejętność stworzenia tego typu kompozycji jest dowodem wielkiego kunsztu perfumiarza. Tak było w przypadku YESforLOV Rejouissance - perfum Mathilde Bijaoui - i tak samo jest tutaj, w przypadku Aomassai i Pierre'a Guillaume."

Nuty: karmel, prażone orzechy, kadzidło, drewno wenge, lukrecja, suszona trawa, wetiwer, gorzka pomarańcza

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.