09 Yuzu Ab Irato

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

09 Yuzu Ab Irato Rozszerz

Parfumerie Generale 09 Yuzu Ab Irato

Soczysta świeżość będąca połączeniem aromatu japońskich ogrodów i śródziemnomorskich posiadłości. W Yuzu Ab Irato te dwa światy się przenikają, a w wyniku synergii powstaje wrażenie orzeźwiającego...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 09 Yuzu Ab Irato

Parfumerie Generale - 09 Yuzu Ab IratoSoczysta świeżość będąca połączeniem aromatu japońskich ogrodów z śródziemnomorskimi posiadłościami. W Yuzu Ab Irato te dwa światy się przenikają, a w wyniku synergii powstaje wrażenie orzeźwiającego geniuszu.

Zapach jest cytrusowy, miętowy, zielony i kwiatowy jednocześnie. Zaskakuje idealnym balansem i bogactwem doznań, jakie serwuje. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że najhojniej rozkwita w lecie, to mamy przepis na pokonanie nawet największych upałów.

Przy tym wszystkim Yuzu Ab Irato pozostaje wonią lekką i zimną. Perfumeryjną. Zmysłową.

Trzeba jednak koniecznie zauważyć, że z powodu swojej wielowątkowości może być kompozycją żyjącą własnym życiem. Potwierdzeniem tego zdania niech będzie fakt, że Yuzu Ab Irato przez różne osoby bywa opisywany zupełnie odmiennie. Na jednych to krystaliczne kwiaty, na innych gniecione liście mięty, jeszcze inni czują tu zimne cytrusy.

Marcin Budzyk o Yuzu Ab Irato:

"Mnie przypominają tętniący zielenią ogród, nad który nadciągnęła mroźna chmura pokrywając całą tę zieleń - kwiaty, owoce, trawę, liście - warstwą lodu..."

Nuty: yuzu, mięta, magnolia, jaśmin, hiacynt, hyzop, piżmo, mirt, bambus, tymianek

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.