03 Cuir Venenum

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

03 Cuir Venenum Rozszerz

Parfumerie Generale 03 Cuir Venenum

Suchy, drzewny i kwiatowy. Dymny i słodki.

To skóra paradoksalna. Bez ciężkich, zwierzęcych akcentów i bez charakterystycznych nut fizjologicznych. Dzięki temu 03 Cuir Venenum jest...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

289,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 03 Cuir Venenum

Parfumerie Generale 03 Cuir VenenumTo skóra paradoksalna. Bez ciężkich, zwierzęcych akcentów i bez charakterystycznych nut fizjologicznych. Dzięki temu 03 Cuir Venenum jest typowym uniseksem, który z powodzeniem może być również noszony przez kobiety. To cenna właściwość, ponieważ prawie zawsze perfumy skórzane wyraźnie chyliły się ku płci brzydkiej.

Parfumerie Generale prezentuje akord skórzany w wersji nowoczesnej, złagodzonej miodem i kwiatem pomarańczy. Ten ostatnie nie występuje tu jednak w wersji pudrowej, buduarowej lub tropikalnej. Jest delikatny i słodki. Można byłoby powiedzieć, że to po prostu miód zbierany przez pszczoły z kwiatów pomarańczy.

Pięknie ta słodycz komponuje się z mrocznymi i bardziej zawiesistymi akordami tytułowymi. W sercu klimat Cuir Venenum muska wręcz obszary erotycznego orientu.

Wiele osób chwali też niesamowity "sillage" (warkocz), jaki za noszącym zostawiają te perfumy.

Marcin Budzyk o Cuir Venenun:

"Musujący i lekki kwiat pomarańczy podany na ciemnej skórze z dużą dozą słodyczy. Ponadprzeciętna projekcja."

Nuty: skóra, kwiat pomarańczy, drewno cedrowe, piżmo, miód, kokos, mirra, cytrusy

Twórca: Pierre Guillaume

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.