14 Iris Oriental

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

14 Iris Oriental Rozszerz

Parfumerie Generale 14 Iris Oriental

Znany dawniej jako Iris Taizo, Iris Oriental jest głęboko drzewnym zapachem, w którym wydobyto...

Więcej szczegółów

  • 50 mL

429,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 14 Iris Oriental

Parfumerie Generale Iris Oriental

Znany dawniej jako Iris Taizo, Iris Oriental jest głęboko drzewnym zapachem, w którym wydobyto dymną, przeszywająca twarz irysa. Początkowe nuty są niemal skórzane i żywiczne, ale już po kilkunastu minutach kompozycja wyraźnie łagodnieje, a irysowy dym staje się cielesny i miodowy. Trzeba jednak zaznaczyć, że miód tej kompozycji nie jest słodki i lejący, a bardziej szorstki i skrystalizowany, wręcz szyprowy.

W bazie pojawia się cień karmelowej wanilii i słodyczy przypraw. Całość tworzy kreację nie do podrobienia, a jednocześnie piękną i o genialnej trwałości.

Iris Oriental nie jest tak czysty i pościelowy jak Iris de Nuit, ani tak leśny i ciepły jak Orris Noir. To irys przede wszystkim drzewny i szyprowy, z nieco tylko zaznaczonymi podtonami pudrowymi.

Nuty: irys, oud, kadzidło, kardamon, miód, figa, wanilia

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.