16 Jardins de Kerylos

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale Pierre Guillaume: Parfumerie Generale

Nowy produkt

16 Jardins de Kerylos Rozszerz

Parfumerie Generale 16 Jardins de Kerylos

Jardins de Kerylos to zapachowa interpretacja Ogrodów Kerylos zdobiących willę o tej samej nazwie. Nie jest to jednak miejsce przypadkowe, ponieważ powstała ponad 100 lat temu rezydencja miała w jak najdokładniejszy sposób odzwierciedlić klimat antycznych posiadłości nieopodal Aten. Celem Teodora Reinacha było przeniesienie cząstki starożytności...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Parfumerie Generale 16 Jardins de Kerylos

Parfumerie Generale Jardins de KerylosJardins de Kerylos to zapachowa interpretacja Ogrodów Kerylos zdobiących willę o tej samej nazwie. Nie jest to jednak miejsce przypadkowe, ponieważ powstała ponad 100 lat temu rezydencja miała w jak najdokładniejszy sposób odzwierciedlić klimat antycznych posiadłości nieopodal Aten. Celem Teodora Reinacha było przeniesienie cząstki starożytności na Lazurowe Wybrzeże i tym swoistym portalem miała być właśnie Willa Kerylos ze wspaniałymi, wiecznie zielonymi ogrodami.

W interpretacji Parfumerie Generale jest to woń zielona, nieco słodka, cierpka, która przenosi nas w miejsca soczystej roślinności nad brzegiem słonego morza. To co odróżnia te perfumy od innych figowych zapachów to jednak charakterystyczna piaskowo-marmurowa nuta, którą najwidoczniej dostrzeżemy w sercu. 

Warto jednak pamiętać, że dzięki użyciu naturalnych olejków i absolutów Jardins de Kerylos są bardzo zmienne i wielowymiarowe. Dostarczają też wielu doznań, od zielonej figowości po nuty kamienne i delikatnie kwiatowe.

To obowiązkowa pozycja dla koneserów nut zielonych w perfumach i tych, którzy narzekali na małą trwałość tego typu kompozycji. Pod tym względem Jardins de Kerylos prezentuje się lepiej niż zdecydowana większość dostępnych na rynku perfum figowych

Nuty: figa, morwa, tuberoza, brzoskwinia, piżmo, akord soli morskie

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Parfumerie Generale


Pierre Guillaume: Parfumerie GeneralePierre Guillaume Parfumerie GeneraleW wieku zaledwie 25 lat Pierre Guillaume stworzył swoje pierwsze perfumy - narkotyczne 02 Coze, w których piramidzie znalazło się miejsce dla tytoniu i haszyszu. Inspiracja w tym wypadku okazała się prosta: Pierre chciał zatrzymać aromat wydobywają się z pudełka cygar ojca. Łącząc najdroższe i najrzadziej spotykane składniki naturalne z najnowszymi osiągnięciami chemii zapachów, wyczarował perfumy, które skupiły na sobie uwagę całego perfumeryjnego świata. Tym sposobem, dzięki Coze, Guillaume stał się znany, a jego autorska marka - Parfumerie Generale - zagościła na ustach większości.


Chandler Burr - krytyk perfum z New York Times - pisał o nim, jako o "największym objawieniu europejskiej sceny zapachowej". Pochwał nie szczędził też Luca Turin w swojej biblii perfum: "Perfum: The Guide". Większości kompozycji przyznał po cztery gwiazdki.


Coraz większa popularność przełożyła się jednak na coraz bardziej niesamowite zapachy. Powstało zjawiskowo skórzane 03 Cuir Venenun, a zaraz po nich mleczne i czekoladowe 04 Musc Maori. Szczytem tej wirtuozerii okazały się genialne 10 Aomassai i 11 Harmatan Noir - dziś to już dzieła o ugruntowanej pozycji, klasyki, które wypada znać każdemu.


Parfumerie Generale perfumy niszoweI mimo upływu lat Pierre Guillaume pozostał wierny ideałom, które wyznawał jako młody człowiek. Parfumerie Generale do dziś pozostaje firmą całkowicie niezależną, która rozwija się bez żadnych zewnętrznych inwestorów mogących wpływać na zapachowe decyzje założyciela, a całe jej centrum (pracownie zapachowe, magazyny, centrum dystrybucji) mieści się cały czas w tym samym miejscu we francuskim Clermont-Ferrand.


Tym bardziej cieszy fakt, że do grona firm współpracujących z Parfumerie Generalne dołączyła perfumeria Impressium. Nasz salon na Piotrkowskiej 243 jest jednym z nielicznych miejsc w na świecie, gdzie można poznać autorskie zapachy Pierre'a Guillaume.