Poudre de Riz

Pierre Guillaume: Huitieme Art Pierre Guillaume: Huitieme Art

Nowy produkt

Poudre de Riz Rozszerz

Wersja w ozdobnym flakonie Cyclop dostępna na zamówienie

Huitieme Art Poudre de Riz

"Powietrze uginało się pod ciężarem wonności mydła, pudru i wody kolońskiej"

Henri Barbusse, Inferno, 1908 

Poudre de Riz to perfumy szczególne...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Huitieme Art Poudre de Riz

Huitieme Art Poudre de Riz

"Powietrze uginało się pod ciężarem wonności mydła, pudru i wody kolońskiej"

Henri Barbusse, Inferno, 1908 

Poudre de Riz to perfumy szczególne, ponieważ bardzo odległe od drzewnej zazwyczaj konwencji marki Huitieme Art. Są jednak przepiękne i w 100% kobiece - to zresztą jedyna kompozycja firmy, która skierowane jest jedynie w stronę pań.

Dlaczego jest szczególna i wyjątkowa?

W Poudre de Riz zręcznie wpleciono nutę "monoi", czyli olejku przygotowanego z pąków gardenii tahitańskiej (znanej pod nazwą "tiara") macerowanych w oleju kokosowym. To właśnie za sprawą tej nuty w kompozycji można niemal dosłownie poczuć słońce.

Do tego dochodzi przepiękna i sensualna nuta pudrowej róży ocieplonej absolutem wanilii. W efekcie Poudre de Riz może być rozpatrywane jako woń wręcz erotyczna i o niesamowitej trwałości. Jednocześnie warto zaznaczyć, że perfumy absolutnie nie są ciężkie lub buduarowe. Czuć w nich lekkość i światło.

Nuty: olejek monoi, róża, wanilia

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Huitieme Art


Huitieme Art Pierre GuillaumePierre GuillaumeHuitieme Art znaczy dosłownie "Ósma sztuka". Po malarstwie, rzeźbie, tańcu, architekturze, poezji i muzyce, w XX wieku dołączyło do nich kino, a w XXI. - perfumy. Pierre Guillaume nadał wszystkim kompozycjom tej linii niespotykanego wyrazu za sprawą użycia rzadko stosowanych odmian popularnych roślin olejkodajnych: fiołka, mirry, benzoinu, kadzidła itd...Prace nad każdą kompozycją wymagały wielu prób i znacznie więcej nakładów czasu niż kreacje innych linii, ale mimo tego odnajdujemy tu elementy stylu charakterystycznego dla największych dzieł Parfumerie Generale. Warto jednak podkreślić, że w perfumach Huitieme Art nie znajdziemy nut typowo kwiatowych, co nadaje jej indywidualnego sznytu opartego na tonach drzewnych.Obecnie kolekcja Huitieme Art prezentowana jest w Polsce wyłącznie w perfumerii Impressium w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej.


Sucre d'Ebene Myrrhiad