Monsieur

Pierre Guillaume: Huitieme Art Pierre Guillaume: Huitieme Art

Nowy produkt

Monsieur Rozszerz

Wersja w ozdobnym flakonie Cyclop dostępna na zamówienie

Huitieme Art Monsieur

W sercu masywu Bois Noir (Masyw Mrocznych Drzew), z którego spływają rwące strumyki i dźwięczą liczne wodospady, narodziła się inspiracji do kreacji perfum Monsieur.

Okazało się bowiem, że...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Huitieme Art Monsieur

Huitieme Art Monsieur - inspiracja perfumW sercu masywu Bois Noir (Masyw Mrocznych Drzew), z którego spływają rwące strumyki i dźwięczą liczne wodospady, narodziła się inspiracji do kreacji perfum Monsieur.

Okazało się bowiem, że woda z potoków wypływający w Owernii przenosi również woń mokrej kory, wilgotnego mchu, kamieni i ciemnej ziemi. Aby zatrzymać ten aromat w perfumach Pierre Guillaume użył ośmiu kluczowych składników drzewnych - wszystkich naturalnych: olejek z drewna cedrowe, esencja paczuli, absolut papirusowy, olejek wetiwerowy, olejek z drewna sandałowego, kadzidło frankońskie, absolut topoli, absolut mchu dębowego.

W efekcie Monsieur to bogaty, mocny zapach, który jednocześnie zachowuje dużą zmienność i po prostu "żyje" na skórze. Zadowoli zwłaszcza koneserów wytrawnych, drzewnych perfum, które pozbawione są słodyczy.

Nuty: cedr, drewno sandałowe, papirus, wetiwer, kadzidło frankońskie (olibanum), mech dębowy, paczula, topola

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Huitieme Art


Huitieme Art Pierre GuillaumePierre GuillaumeHuitieme Art znaczy dosłownie "Ósma sztuka". Po malarstwie, rzeźbie, tańcu, architekturze, poezji i muzyce, w XX wieku dołączyło do nich kino, a w XXI. - perfumy. Pierre Guillaume nadał wszystkim kompozycjom tej linii niespotykanego wyrazu za sprawą użycia rzadko stosowanych odmian popularnych roślin olejkodajnych: fiołka, mirry, benzoinu, kadzidła itd...Prace nad każdą kompozycją wymagały wielu prób i znacznie więcej nakładów czasu niż kreacje innych linii, ale mimo tego odnajdujemy tu elementy stylu charakterystycznego dla największych dzieł Parfumerie Generale. Warto jednak podkreślić, że w perfumach Huitieme Art nie znajdziemy nut typowo kwiatowych, co nadaje jej indywidualnego sznytu opartego na tonach drzewnych.Obecnie kolekcja Huitieme Art prezentowana jest w Polsce wyłącznie w perfumerii Impressium w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej.


Sucre d'Ebene Myrrhiad