Myrrhiad

Pierre Guillaume: Huitieme Art Pierre Guillaume: Huitieme Art

Nowy produkt

Myrrhiad Rozszerz

Wersja w ozdobnym flakonie Cyclop dostępna na zamówienie

Huitieme Art Myrrhiad

Historia mirry jest tak długa, jak długa jest historia perfumowania ciała. Pierwszym zahipnotyzowanym nią ludem byli Egipcjanie, którzy używali szczodrze tej żywicy niemal przez cztery tysiąclecia - nawaniali nią pomady, palili jako kadzidło, a nawet używali do...

Więcej szczegółów

  • 50 mL

440,00 zł

brutto

Huitieme Art Myrrhiad

Huitieme Art Myrrhiad - mirra żywicaHistoria mirry jest tak długa, jak długa jest historia perfumowania ciała. Pierwszym zahipnotyzowanym nią ludem byli Egipcjanie, którzy używali szczodrze tej żywicy niemal przez cztery tysiąclecia - nawaniali nią pomady, palili jako kadzidło, a nawet używali do konserwacji i mumifikacji zwłok faraonów.

W Myrrhiad obcujemy z czystą mirrą, taką jaka znana jest z naturalnego olejku mirrowego. Ciepła i zmysłowa kompozycja wzbogacone jest o świetliste akordy ambrowe i balsamiczne oraz wyraźne akcenty czarnej herbaty (wykorzystano jej ekstrakt), które nadają dziełu nieco zwierzęcego i skórzanego charakteru. Zwieńczeniem całości jest subtelna nuta lukrecji oraz kilku odmian wanilii. Co ciekawe, wykorzystanie wanilii nie wnosi do kompozycji klasycznej słodyczy, lecz tony mroczne i drzewne przede wszystkim.

Myrrhiad to trudna, żywiczna kompozycja, która jednak z pewnością zachwyci koneserów mirry w perfumach.

Nuty: mirra, wanilia, ambra, czarna herbata, lukrecja

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pierre Guillaume: Huitieme Art


Huitieme Art Pierre GuillaumePierre GuillaumeHuitieme Art znaczy dosłownie "Ósma sztuka". Po malarstwie, rzeźbie, tańcu, architekturze, poezji i muzyce, w XX wieku dołączyło do nich kino, a w XXI. - perfumy. Pierre Guillaume nadał wszystkim kompozycjom tej linii niespotykanego wyrazu za sprawą użycia rzadko stosowanych odmian popularnych roślin olejkodajnych: fiołka, mirry, benzoinu, kadzidła itd...Prace nad każdą kompozycją wymagały wielu prób i znacznie więcej nakładów czasu niż kreacje innych linii, ale mimo tego odnajdujemy tu elementy stylu charakterystycznego dla największych dzieł Parfumerie Generale. Warto jednak podkreślić, że w perfumach Huitieme Art nie znajdziemy nut typowo kwiatowych, co nadaje jej indywidualnego sznytu opartego na tonach drzewnych.Obecnie kolekcja Huitieme Art prezentowana jest w Polsce wyłącznie w perfumerii Impressium w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej.


Sucre d'Ebene Myrrhiad