Rue de Lilas

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Nowy Rue de Lilas Rozszerz

Phaedon Rue des Lilas (edycja limitowana)

Pierre Guillaume co kilka lat lansuje limitowaną wersję swoich koronnych perfum o aromacie lilaka, znanego w Polsce jako bez.

Pierwotna edycja Rue des Lilas zadebiutowała w 2011 roku, a każda kolejna była nieco odmienna. Obecna łączy aromat zielonych liści z soczystą nutą czystego bzu. W maju aromat ten wypełnia nasze...

Więcej szczegółów

395,00 zł

brutto

Phaedon Rue des Lilas (edycja limitowana)

Phaedon Rue des Lilas

Pierre Guillaume co kilka lat lansuje limitowaną wersję swoich koronnych perfum o aromacie lilaka, znanego w Polsce jako bez.

Pierwotna edycja Rue des Lilas zadebiutowała w 2011 roku, a każda kolejna była nieco odmienna. Obecna łączy aromat zielonych liści z soczystą nutą czystego bzu. W maju aromat ten wypełnia nasze ogrody, ale zatrzymanie tego naturalnego zapachu w perfumach jest wielką sztuką. Z tego właśnie powodu bez nie jest częstą nutą w kompozycjach, choć Pierre Guillaume uchwycił ją w formie godnej uznania.

Nuty: bez (lilak)

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.