Rue de Lilas

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Rue de Lilas Rozszerz

Phaedon Rue des Lilas (edycja limitowana)

Pierre Guillaume co kilka lat lansuje limitowaną wersję swoich koronnych perfum o aromacie lilaka, znanego w Polsce jako bez.

Pierwotna edycja Rue des Lilas zadebiutowała w 2011 roku, a każda kolejna była nieco odmienna. Obecna łączy aromat zielonych liści z soczystą nutą czystego bzu. W maju aromat ten wypełnia nasze...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

395,00 zł

brutto

Phaedon Rue des Lilas (edycja limitowana)

Phaedon Rue des Lilas

Pierre Guillaume co kilka lat lansuje limitowaną wersję swoich koronnych perfum o aromacie lilaka, znanego w Polsce jako bez.

Pierwotna edycja Rue des Lilas zadebiutowała w 2011 roku, a każda kolejna była nieco odmienna. Obecna łączy aromat zielonych liści z soczystą nutą czystego bzu. W maju aromat ten wypełnia nasze ogrody, ale zatrzymanie tego naturalnego zapachu w perfumach jest wielką sztuką. Z tego właśnie powodu bez nie jest częstą nutą w kompozycjach, choć Pierre Guillaume uchwycił ją w formie godnej uznania.

Nuty: bez (lilak)

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.