Lentisque

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Lentisque Rozszerz

Phaedon Lentisque

Lentisque to opowieść o rzadko wykorzystywanej w perfumerii żywicy mastyksowej, znanej też pod nazwą "Łzy Chios". Jednak oprócz klasycznych, ciepłych i kadzidlanych brzmień dlań charakterystycznych, Pierre Guillaume wzbogacił formułę tych perfum o kolejne dwa kadzidła...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

329,00 zł

brutto

Phaedon Lentisque

Phaedon LentisqueLentisque to opowieść o rzadko wykorzystywanej w perfumerii żywicy mastyksowej, znanej też pod nazwą "Łzy Chios". Jednak oprócz klasycznych, ciepłych i kadzidlanych brzmień dlań charakterystycznych, Pierre Guillaume wzbogacił formułę tych perfum o kolejne dwa kadzidła: labdanum i galbanum. Pierwsze z nich nadaje kompozycji gorącego podbicia rozgrzanych drew, a drugie wnosi pierwiastki kamiennej zieleni. 

Co jeszcze bardziej niezwykłe, do każdej żywicy dodano kolejny składnik naturalny, który dodaje im wielowymiarowości. W efekcie w Lentisque możemy poczuć kalejdoskop drzewnych nut prezentowanych parami: mastyks-cedr, labdanum-szara ambra, galbanum-wetiwer. Każda z tych ingrediencji w pojedynkę pachnie niezwykle i szlachetnie, ale razem uzupełniają się i tworzą frapujący olfaktoryczny taniec.

Lentisque zachwyci koneserów trudnych, przepięknych zapachów z kategorii drzewnej i zielonej (jak Eutopie No.8Rouge Bunny Rouge Tundra czy Balmain Ivoire i Chanel No. 19)

Nuty: mastyks (lentysk, "Łzy Chios"), labdanum, galbanum, cedr, szara ambra, wetiwer

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.