Cendres de The/Ashes of Tea

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Cendres de The/Ashes of Tea Rozszerz

Phaedon Cendres de The/Ashes of Tea

Drzewne, subtelnie przyprawowe Cendres de The rozpoczynają się świdrującym i migotliwym akordem dymnym oraz kardamonem. Paradoksalnie są chłodne i kreują wokół noszącego olbrzymią...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

329,00 zł

brutto

Phaedon Cendres de The/Ashes of Tea

Phaedon Cendres de The/Ashes of TeaDrzewne, subtelnie przyprawowe Cendres de The rozpoczynają się świdrującym i migotliwym akordem dymnym oraz kardamonem. Paradoksalnie są chłodne i kreują wokół noszącego olbrzymią przestrzeń. Są jak powiew świeżego powietrza.

W sercu ujawnia się trzon kompozycji - czarna herbata. Subtelne niuanse pieprzowej róży i drewna Ho (cynamonowca kamforowego) sprawiają jednak, że Cendres de The nie traci swojej genialnej lekkości i cały czas jest wonią surową w swojej zimnej naturalności.

Kreacja takich obrazów sprawia, że kompozycja Phaedon będzie bardzo uniwersalnym, a jednocześnie niebanalnym towarzyszem podczas różnych okazji. Jeśli tylko ktoś docenia aromat kardamonu i herbaty, to koniecznie powinien poznać te perfumy.

Ostatecznego sznytu dodaje Cendres de The mirra i drewno cedrowe, które zamykają piramidę i stanowią logiczne zwieńczenie całości.

Nuty: herbata, kardamon, róża, mirra, cedr, kamfora, piżmo

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.