Antigua

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Antigua Rozszerz

Phaedon Antigua

Antigua to nieduża wyspa położona na Morzu Karaibskim. W otoczeniu tropikalnych palm, białych plaż i pod niebieskim niebem Antyli dojrzewają soczyste owoce, które są pierwszym akordem perfum Antigua.

Oprócz limonki, bergamotki i grejpfruta jest też...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

399,00 zł

brutto

Phaedon Antigua

WODA PERFUMOWANA O WYSOKIEJ KONCENTRACJI

Phaedon AntiguaAntigua to nieduża wyspa położona na Morzu Karaibskim. W otoczeniu tropikalnych palm, białych plaż i pod niebieskim niebem Antyli dojrzewają soczyste owoce, które są pierwszym akordem perfum Antigua.

Oprócz limonki, bergamotki i grejpfruta jest też guawa - nieco kwaskowa, zielona, niosącą wrażenie słodkiego orzeźwienia. To zaś stanowi idealne preludium dla serca kompozycji, w którym kremowe nuty figi pięknie plotą się ze słoneczną, mleczną brzoskwinią. Przysłowiową "kropką nad i" jest w tym wypadku szlachetny olejek różany, ponieważ przynosi on sporo nut zielonych i charakterystyczną dla tej esencji słodycz.

Antigua zaskakuje swoją bazą. Znajdziemy w niej drzewne, ambitnie szyprowe tony wykreowane za pomocą mchu dębowego, cedru, paczuli i wetiweru. Aby jednak połączyć obie części perfum Pierre Guillaume użył też wanilii, która nadaje końcowym nutom miękkiego, słonecznego wydźwięku.

Nuty: guawa, limonka, bergamotka, grejpfrut, róża, figa, brzoskwinia, mech dębowy, wetiwer, paczula, cedr, wanilia

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.