Qi Intensivo

Ormonde Jayne Ormonde Jayne

Nowy produkt

Qi Intensivo Rozszerz

Ormonde Jayne Qi Intensivo

Qi oznacza "oddech życia". To słowo znane w języku chińskim od starożytności i o niezwykłym znaczeniu dla kultury i sztuki tego narodu. Jeśli jednak chodzi o perfumy, to inspirowane są one zamiłowaniem do najlżejszych i najczystszych kwiatowych woni, które Chińczycy wręcz ubóstwiają...

Więcej szczegółów

  • 50 mL
  • próbka 0,5 mL

945,00 zł

brutto

Ormonde Jayne Qi Intensivo

Ormonde Jayne Four Corners of the Earth

(wszystkie perfumy "Intensivo" to skoncentrowane wersje klasycznych ekstraktów perfum - są to najbardziej stężone perfumy dostępne w ofercie Ormonde Jayne)

Qi oznacza "oddech życia". To słowo znane w języku chińskim od starożytności i o niezwykłym znaczeniu dla kultury i sztuki tego narodu. Jeśli jednak chodzi o perfumy, to inspirowane są one zamiłowaniem do najlżejszych i najczystszych kwiatowych woni, które Chińczycy wręcz ubóstwiają.

Kompozycja zapachowa tych perfum zbudowana jest bez ani jednej dominującej nuty i bez żadnych przytłaczających akordów. Lekkość naturalnych kwiatów o brzasku, młode pęki herbaty, aromat rosy i morskiej bryzy - to hasła-klucze.

Qi to ukłon w stronę osób, które nie chcą swoim zapachem wydawać się oczywiści i "głośni", ale jednocześnie potrzebują aromatu, który będzie kropką nad "i". 

W praktyce Qi to jedne z nielicznych perfum, które oparte są na naturalnym absolucie z płatków frezji połączonym z nutą herbaty, kwiatu cytryny oraz mate. Istotnym elementem jest też kwiat pomarańczy, który wprowadza słoneczne, nieco kremowe akordy w sercu kompozycji.

UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Ormonde Jayne może (ale nie musi) wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.

Twórca: Geza Schoen/Linda Jayne (Pilkington)

Nuty: herbata, mate, frezja, kwiat cytryny, neroli, mirra, osmanthus, fiołek, róża, benzoin, hedion, mech, piżmo

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: 1-4 dni robocze 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: 1-4 dni robocze 19,50 zł

Ormonde Jayne


Ormonde Jayne perfumyLinda Pilkington - twórczyni Ormonde JayneFilozofią marki Ormonde Jayne jest połączenie jakości i prawdziwego luksusu, dążenie do piękna i elegancji.


Perfumeryjna kolekcja marki bazuje na jednej, prostej zasadzie: "Kreujemy nadzwyczajnie piękne perfumy ze specjalnych ingrediencji, które są bardzo rzadko spotykane w dzisiejszych czasach". To dlatego Linda Pilkington - twórczyni i nos marki - osobiście podróżuje po całym świecie i szuka najbardziej oryginalnych składników. W swoich poszukiwaniach nie kieruje się tylko odnajdowanie konkretnych gatunków, ale również zwraca uwagę na takie szczegóły jak mikroklimat danego miejsca i środowisko. Dzięki tak rozbudowanej selekcji osoby noszące perfumy Ormonde Jayne mają pewność, że kompozycje zrobione są bez żadnych kompromisów.


Współautorem każdego z zapachów marki jest również Geza Schoen.


Ze względu na niespotykaną nawet w innych niszowych produktach koncentrację naturalnych składników, w perfumach Ormonde Jayne wytwarza się osad. W żaden sposób nie wpływa to na jakość perfum, ponieważ związane jest z wytrącaniem składników nielotnych (a więc takich, które nie pachną) wchodzących w skład olejków otrzymywanych z drewna i żywic. Nie jest to wadą produktu, a świadczy jedynie o nadzwyczajnie wysokim stężeniu naturalnych esencji.


Ormonde Jayne to powrót do złotej ery perfumerii, do okresu, w którym kreacja zapachu była postrzegana w kategoriach sztuki.


Każdy z produktów Ormonde Jayne bazuje na wysoko skoncentrowanych naturalnych olejkach eterycznych, z których znaczna część jest nie do spotkania w innych produktach na rynku. Dodatkowo wszystkie butelki perfum są ręcznie wykonywane i konfekcjonowane w londyńskim laboratorium Ormonde Jayne.