Qi Intensivo

Ormonde Jayne Ormonde Jayne

Nowy produkt

Qi Intensivo Rozszerz

Ormonde Jayne Qi Intensivo

Qi oznacza "oddech życia". To słowo znane w języku chińskim od starożytności i o niezwykłym znaczeniu dla kultury i sztuki tego narodu. Jeśli jednak chodzi o perfumy, to inspirowane są one zamiłowaniem do najlżejszych i najczystszych kwiatowych woni, które Chińczycy wręcz ubóstwiają...

Więcej szczegółów

945,00 zł

brutto

Ormonde Jayne Qi Intensivo

Ormonde Jayne Four Corners of the Earth

(wszystkie perfumy "Intensivo" to skoncentrowane wersje klasycznych ekstraktów perfum - są to najbardziej stężone perfumy dostępne w ofercie Ormonde Jayne)

Qi oznacza "oddech życia". To słowo znane w języku chińskim od starożytności i o niezwykłym znaczeniu dla kultury i sztuki tego narodu. Jeśli jednak chodzi o perfumy, to inspirowane są one zamiłowaniem do najlżejszych i najczystszych kwiatowych woni, które Chińczycy wręcz ubóstwiają.

Kompozycja zapachowa tych perfum zbudowana jest bez ani jednej dominującej nuty i bez żadnych przytłaczających akordów. Lekkość naturalnych kwiatów o brzasku, młode pęki herbaty, aromat rosy i morskiej bryzy - to hasła-klucze.

Qi to ukłon w stronę osób, które nie chcą swoim zapachem wydawać się oczywiści i "głośni", ale jednocześnie potrzebują aromatu, który będzie kropką nad "i". 

W praktyce Qi to jedne z nielicznych perfum, które oparte są na naturalnym absolucie z płatków frezji połączonym z nutą herbaty, kwiatu cytryny oraz mate. Istotnym elementem jest też kwiat pomarańczy, który wprowadza słoneczne, nieco kremowe akordy w sercu kompozycji.

UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Ormonde Jayne może (ale nie musi) wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.

Twórca: Geza Schoen/Linda Jayne (Pilkington)

Nuty: herbata, mate, frezja, kwiat cytryny, neroli, mirra, osmanthus, fiołek, róża, benzoin, hedion, mech, piżmo

Brak przewoźników dla tego produktu.

Ormonde Jayne


Ormonde Jayne perfumyLinda Pilkington - twórczyni Ormonde JayneFilozofią marki Ormonde Jayne jest połączenie jakości i prawdziwego luksusu, dążenie do piękna i elegancji.


Perfumeryjna kolekcja marki bazuje na jednej, prostej zasadzie: "Kreujemy nadzwyczajnie piękne perfumy ze specjalnych ingrediencji, które są bardzo rzadko spotykane w dzisiejszych czasach". To dlatego Linda Pilkington - twórczyni i nos marki - osobiście podróżuje po całym świecie i szuka najbardziej oryginalnych składników. W swoich poszukiwaniach nie kieruje się tylko odnajdowanie konkretnych gatunków, ale również zwraca uwagę na takie szczegóły jak mikroklimat danego miejsca i środowisko. Dzięki tak rozbudowanej selekcji osoby noszące perfumy Ormonde Jayne mają pewność, że kompozycje zrobione są bez żadnych kompromisów.


Współautorem każdego z zapachów marki jest również Geza Schoen.


Ze względu na niespotykaną nawet w innych niszowych produktach koncentrację naturalnych składników, w perfumach Ormonde Jayne wytwarza się osad. W żaden sposób nie wpływa to na jakość perfum, ponieważ związane jest z wytrącaniem składników nielotnych (a więc takich, które nie pachną) wchodzących w skład olejków otrzymywanych z drewna i żywic. Nie jest to wadą produktu, a świadczy jedynie o nadzwyczajnie wysokim stężeniu naturalnych esencji.


Ormonde Jayne to powrót do złotej ery perfumerii, do okresu, w którym kreacja zapachu była postrzegana w kategoriach sztuki.


Każdy z produktów Ormonde Jayne bazuje na wysoko skoncentrowanych naturalnych olejkach eterycznych, z których znaczna część jest nie do spotkania w innych produktach na rynku. Dodatkowo wszystkie butelki perfum są ręcznie wykonywane i konfekcjonowane w londyńskim laboratorium Ormonde Jayne.