Champaca

Ormonde Jayne Ormonde Jayne

Nowy produkt

Champaca Rozszerz

Ormonde Jayne Champaca

Champaca to gatunek magnolii, który obdarzony został przez naturę bogatym, oszałamiająco pięknym aromatem. W przeciwieństwie do klasycznej magnolii, absolut kwiatu champaca nie posiada wielu tonów...

Więcej szczegółów

  • 120 mL (woda perfumowana)
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

690,00 zł

brutto

Ormonde Jayne Champaca

Ormonde Jayne Champaca

Champaca to gatunek magnolii, który obdarzony został przez naturę bogatym, oszałamiająco pięknym aromatem. W przeciwieństwie do klasycznej magnolii, absolut kwiatu champaca nie posiada wielu tonów odurzająco-słodkich, a za to obfituje w niuanse nieco chłodniejsze i transparentne.

I to właśnie za sprawą naturalnego absolutu tej rośliny perfumy Ormonde Jayne Champaca posiadają różnorodny, ale nieciężki bukiet. Tony zielonej herbaty wnoszą świeżość, absolut frezji lekkość i urok, a całość została pięknie utrwalona niuansami piżma i mirry. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że Champaca nie jest wonią drzewną, a przede wszystkim kwiatową i ozdobioną tonami eleganckiej, kobiecej zieleni - to za sprawą wspomnianej już herbaty i bambusa.

Warto zauważyć też subtelne wątki pudrowe wyczarowane przez nutę ryżu basmati i czerwony pieprz. Zresztą ten ostatni składnik stanowi obok kwiatu champaca główny wątek kompozycji Ormonde Jayne.

UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Ormonde Jayne może wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.

Nuty: kwiat champaca, frezja, czerwony pieprz, mirra, piżmo, ryż basmati, zielona herbata, bambus, neroli

Twórca: Geza Schoen, Linda Pilkington

Brak przewoźników dla tego produktu.

Ormonde Jayne


Ormonde Jayne perfumyLinda Pilkington - twórczyni Ormonde JayneFilozofią marki Ormonde Jayne jest połączenie jakości i prawdziwego luksusu, dążenie do piękna i elegancji.


Perfumeryjna kolekcja marki bazuje na jednej, prostej zasadzie: "Kreujemy nadzwyczajnie piękne perfumy ze specjalnych ingrediencji, które są bardzo rzadko spotykane w dzisiejszych czasach". To dlatego Linda Pilkington - twórczyni i nos marki - osobiście podróżuje po całym świecie i szuka najbardziej oryginalnych składników. W swoich poszukiwaniach nie kieruje się tylko odnajdowanie konkretnych gatunków, ale również zwraca uwagę na takie szczegóły jak mikroklimat danego miejsca i środowisko. Dzięki tak rozbudowanej selekcji osoby noszące perfumy Ormonde Jayne mają pewność, że kompozycje zrobione są bez żadnych kompromisów.


Współautorem każdego z zapachów marki jest również Geza Schoen.


Ze względu na niespotykaną nawet w innych niszowych produktach koncentrację naturalnych składników, w perfumach Ormonde Jayne wytwarza się osad. W żaden sposób nie wpływa to na jakość perfum, ponieważ związane jest z wytrącaniem składników nielotnych (a więc takich, które nie pachną) wchodzących w skład olejków otrzymywanych z drewna i żywic. Nie jest to wadą produktu, a świadczy jedynie o nadzwyczajnie wysokim stężeniu naturalnych esencji.


Ormonde Jayne to powrót do złotej ery perfumerii, do okresu, w którym kreacja zapachu była postrzegana w kategoriach sztuki.


Każdy z produktów Ormonde Jayne bazuje na wysoko skoncentrowanych naturalnych olejkach eterycznych, z których znaczna część jest nie do spotkania w innych produktach na rynku. Dodatkowo wszystkie butelki perfum są ręcznie wykonywane i konfekcjonowane w londyńskim laboratorium Ormonde Jayne.