• Nowy
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize Intense

Bois Belize Intense

Nicolai Bois Belize
Na stanie
345,00 zł
Brutto

Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL
  • 250 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Nicolai Bois Belize Intense

Belize w interpretacji Patricii de Nicolai pachnie drewnem i herbatą. To zapach elegancki, ale jednocześnie lekki. Sprawia, że możemy poczuć wielką przestrzeń i chłód lasu. Dużo w nim tonów zielonych, ale o bardzo szerokim spektrum: od herbaty, przez wetiwer, aż po zieleń mszystą i chłodną.

Trudno jednak nazwać te perfumy po prostu zielonymi. To woń złożona, wielowymiarowa, fasetowana

Nuty głowy ozdobiono iskrzącą bergamotką. W sercu poczujemy przyprawy i cień róży. Baza z kolei jest wielowątkową opowieścią o drewnie, a w zasadzie drzewie - ponieważ w Bois Belize mamy wrażenie obcowania z żyjącym organizmem. To drzewo pokryte deszczem, z grubą korą, która tylko w nielicznych miejscach jest pokryta żywicą. Na niej widać też mech. Czuć również zieleń ziół i aromat ozdobionej rosą ziemi.

Wszystko to jednak w formie niebywale francuskiej, ale jednocześnie nowoczesnej i eleganckiej. Praktycznie do zera zredukowano elementy słodkie, co sprawia, że Bois Belize idealnie sprawdzi się nawet w największych upałach. 

W zasadzie można powiedzieć, że to las podczas wiosennego poranka. Powoli budzi się w nim życie, ale wciąż czuć oddech mijającej zimy...

To zdecydowanie najlepsza premiera roku 2024 (stan na czerwiec) w Impressium.

Nuty: drewno gwajakowe, absolut z liści mate, bergamotka, ambrette, osmanthus, wetiwet, paczula, mech dębowy, kardamon, goździki

Twórca: Patricia de Nicolai

Nicolai Parfumeur Createur

Nicolai Parfumeur Createur Logo

Patricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.

Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.

Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.

Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania