Nicolai Bois Belize 100 mL
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize 100 mL
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize Intense
Nicolai Bois Belize Intense

Bois Belize Intense

Nicolai Bois Belize
Na stanie
345,00 zł
Brutto

Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 248,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 248,00 zł.
 

Nicolai Bois Belize Intense

Belize w interpretacji Patricii de Nicolai pachnie drewnem i herbatą. To zapach elegancki, ale jednocześnie lekki. Sprawia, że możemy poczuć wielką przestrzeń i chłód lasu. Dużo w nim tonów zielonych, ale o bardzo szerokim spektrum: od herbaty, przez wetiwer, aż po zieleń mszystą i chłodną.

Trudno jednak nazwać te perfumy po prostu zielonymi. To woń złożona, wielowymiarowa, fasetowana

Nuty głowy ozdobiono iskrzącą bergamotką. W sercu poczujemy przyprawy i cień róży. Baza z kolei jest wielowątkową opowieścią o drewnie, a w zasadzie drzewie - ponieważ w Bois Belize mamy wrażenie obcowania z żyjącym organizmem. To drzewo pokryte deszczem, z grubą korą, która tylko w nielicznych miejscach jest pokryta żywicą. Na niej widać też mech. Czuć również zieleń ziół i aromat ozdobionej rosą ziemi.

Wszystko to jednak w formie niebywale francuskiej, ale jednocześnie nowoczesnej i eleganckiej. Praktycznie do zera zredukowano elementy słodkie, co sprawia, że Bois Belize idealnie sprawdzi się nawet w największych upałach. 

W zasadzie można powiedzieć, że to las podczas wiosennego poranka. Powoli budzi się w nim życie, ale wciąż czuć oddech mijającej zimy...

To zdecydowanie najlepsza premiera roku 2024 (stan na czerwiec) w Impressium.

Nuty: drewno gwajakowe, absolut z liści mate, bergamotka, ambrette, osmanthus, wetiwet, paczula, mech dębowy, kardamon, goździki

Twórca: Patricia de Nicolai

Nicolai Parfumeur Createur

Nicolai Parfumeur Createur Logo

Patricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.

Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.

Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.

Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania