Sacrebleu Intense *B*

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Sacrebleu Intense *B* Rozszerz

Nicolai Sacrebleu Intense

Formalnie to perfumy uniseks (jak wszystkie autorstwa Patricii de Nicolai), choć w praktyce to zapach w 100% damski.

Bazuje na bardzo ciepłych tonach...

Więcej szczegółów

  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

296,00 zł

brutto

Sacrebleu Intense należy do butikowej linii Nicolai. W Polsce dostępny jest wyłącznie jako edycja limitowana do 20 marca (lub do wyczerpania zapasów)

Nicolai Sacrebleu Intense

Formalnie to perfumy uniseks (jak wszystkie autorstwa Patricii de Nicolai), choć w praktyce to zapach w 100% damski.

Bazuje na bardzo ciepłych tonach kwiatowych położonych na drzewnej, balsamicznej bazie. Samo zagranie jaśminem i tuberozą jest jednak szczególne, ponieważ Patricia de Nicolai zatrzymała ich aromat w formie intensywnej, a jednocześnie przestrzennej. Możemy to dostrzec zwłaszcza w pierwszych częściach gry.

Trudno jednak nazwać Sacrebleu Intense perfumami kwiatowymi, ponieważ doświadczamy tu mnogości innych obrazów: od kandyzowanych owoców, po głęboki, balsamiczny orient. Duże znaczenie ma bób tonka, wanilia, cynamon i goździk. 

W każdym momencie to kompozycja bardzo ciepła o niesamowicie upojnym aromacie.

Nuty: drewno sandałowe, bergamotka, mandarynka, czarna porzeczka, malina, brzoskwinia, tuberoza, jaśmin, bób tonka, wanilia, goździk, cynamon, kolendra, benzoin

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.