Cologne Sologne

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Nowy Cologne Sologne Rozszerz

***Produkt limitowany: dostępny od 5 lipca do 20 sierpnia (lub do wyczerpania zapasów)***

Nicolai Cologne Sologne

Cologne Sologne to letnie perfumy w stężeniu "eau de cologne", które powstały w jednym celu - nieść świeżość, orzeźwienie i elegancki szyk w jednym.

Więcej szczegółów

  • 100 mL

188,00 zł

brutto

***Produkt limitowany: dostępny w Polsce od 5 lipca do 20 sierpnia (lub do wyczerpania zapasów)***

Nicolai Cologne Sologne

Cologne Sologne to letnie perfumy w stężeniu "eau de cologne", które powstały w jednym celu - nieść świeżość, orzeźwienie i elegancki szyk w jednym.

Inspiracją do powstania Cologne Sologne były polowania francuskich królów w lasach Sologne, nieopodal których rosły naturalne gaje pomarańczowe. Patricia de Nicolai uchwyciła magiczne momenty i ich atmosferę za sprawą esencji z tunezyjskiej neroli. Naturalny benzoin zaokrągla i wygładza ostrości cytrusów - sprawia, że Cologne Sologne są przyjazne i rozkosznie świeże.

Nuty: bergamotka, pomarańcza, cytryna, neroli, lawenda, rozmaryn, benzoin, piżmo, paczula

Twórca: Patricia de Nicolai

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.