Vie de Chateau Intense *B*

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Vie de Chateau Intense *B* Rozszerz

*B* Zapach pochodzi z butikowej linii Nicolai, dostępnej jedynie w salonach marki (Paryż, Londyn, Dubaj) i kilku wyselekcjonowanych perfumeriach na świecie

Nicolai Vie de Chateau Intense

Zamek w Cheverny to perła Doliny Loary i miejsce, dla którego powstała pierwotna wersja Vie de Chateau z 1992 roku. Przez wiele lat zapach ten dostępny był tylko dla gości Księcia Sigalasa...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

296,00 zł

brutto

*B* Zapach pochodzi z butikowej linii Nicolai, dostępnej jedynie w salonach marki (Paryż, Londyn, Dubaj) i kilku wyselekcjonowanych perfumeriach na świecie

Nicolai Vie de Chateau Intense

Zamek w Cheverny Vie de Chateau

Zamek w Cheverny to perła Doliny Loary i miejsce, dla którego powstała pierwotna wersja Vie de Chateau z 1992 roku. Przez wiele lat zapach ten dostępny był tylko dla gości Księcia Sigalasa - prywatnie przyjaciela Patricii de Nicolai. Później (po prawie 25 latach), po uwspółcześnieniu formuły, kompozycja trafiła do butikowej linii marki pod nazwą Vie de Chateau Intense - zwiększono jej moc, ale i zmieniono skład.

Obecnie to perfumy szyprowe, ale o niesamowitej, soczystej i zielonej nucie. Bardzo daleko im od klasycznego akordu szyprowego (znanego choćby z New York Intense).

Można powiedzieć, że pachną tak jakby wiosenny ogród wdarł się do kamiennego zamku. Czuć chłód kamieni i wody, a jednocześnie drzewne, nieco żywiczne fundamenty. Ponadto istotną partią jest świeża zieleń, która przemyca radosny charakter do kompozycji.

Nuty: bergamota, tymianek, estragon, grejpfrut, jaśmin, róża, mech dębowy, tytoń, paczula, wetiwer, siano, mech dębowy

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.