Chypre Palatin

MDCI Parfums MDCI Parfums

Nowy produkt

Chypre Palatin Rozszerz

  • próbka 0,5 mL
  • woda perfumowana 75 mL (standardowy flakon)
  • woda perfumowana 100 mL (flakon pokryty złotem lub platyną)

1 115,00 zł

brutto

MDCI Chypre Palatin

Bogactwo. Przepych. Potęga.

Chypre Palatin to perfumeryjny graal dla osób poszukujących eleganckich, wystawnych zapachów, które dominują otoczenie. 

To niezwykle złożona kompozycja, która bazuje na prawdziwym absolucie z mchu dębowego i nieśmiertelników. W składzie znajdziemy również najdroższe żywice dostępne w warsztacie perfumiarza: styraks, labdanum, balsam tolutański oraz kwiaty: irys, różę i jaśmin. 

Ich zmienność i ilość składników sprawiają, że próby krótkiego opisywania stają się bezcelowe. 

Wielowymiarowość i zachwycające piękno tych perfum są jednak wyjątkowe nawet jak na standardy marki MDCI. Bertrand Duchaufour wspiął na wyżyny swoich twórczych umiejętności kreując Chypre Palatin.

Nuty głowy: hiacynt, mandarynka, czystek labdanum, galbanum, tymianek, lawenda

Nuty serca: róża, jaśmin, irys, śliwka, gardenia

Nuty bazy: benzoin, styraks, kastoreum, nieśmiertelniki, balsam tolu, skóra, wanilia, mech dębowy

Twórca: Bertrand Duchaufour

Brak przewoźników dla tego produktu.

MDCI


Perfumy MDCIMarka MDCI tworzy dla pasjonatów i kolekcjonerów ekskluzywne perfumy oraz szlachetne, niezwykle cenione flakony. Współpracuje z największymi perfumiarzami naszych czasów. Dla firmy kreuje Francis Kurdjian, Cecile Zarokian, Pierre Bourdon, Amandine Clerc Marie czy Nathalie Feisthauer. To również jedyna marka w historii świata, dla której zapach zgodziła się stworzyć Patricia de Nicolai. Twórczyni od 30 lat odmawia wszystkim innym firmom i tworzy jedynie perfumy dla swojego własnego domu.


Tutaj czar wykwintnych zapachów potęgowany jest przez ponadczasowe piękno butelek i korków.


Perfumy niszowe MDCI


Za nazwą MDCI („MDCI” oznacza Marchal Dessins et Créations Indépendantes”) kryje się miłość do sztuki, pasja do perfum i pewne szczególne wyobrażenie, że szlachetne zapachy powinny być bardziej sztuką niż przemysłem - źródłem przyjemności , dumy i piękna a nie po prostu towarem. To dlatego każdy flakon jest wykonywany w małym warsztacie, osobiście przez twórcę marki i jego małżonkę - to sprawia, że co roku produkcja ogranicza się do kilku tysięcy flakonów (i to biorąc pod uwagę wszystkie zapachy).


Każda butelka jest zatem w całości wytworem rzemieślniczej pracy, szczególnie w przypadku rzeźbionych popiersi używanych jako korki (w Impressium są dostępne na indywidualne zamówienie). Claude Marchal ponad 12 lat opracowywał projekt flakonów z czystego kryształu. Wykonywane w Limoges korki z biskwitowej porcelany to klasyczne popiersia kobiety lub mężczyzny, które symbolizują ponadczasowe piękno. Tak jak pierwsze flakony Lalique, rzeźby te są wykonywane metodą traconego wosku, znaną już w starożytności, ale współcześnie bardzo rzadko stosowaną. Gwarantuje ona niepowtarzalność każdej małej rzeźby.Niezależny Dom MDCI wskrzesza zatem francuską tradycję sztuki perfumeryjnej. Tworzy rzadkie i oryginalne perfumy, prezentowane w butelkach o niepowtarzalnym i niezrównanym smaku estetycznym. Współpracuje z perfumiarzami wybranymi ze względu na ich talent i kreatywność.


Od 2003 roku, każdą premierę śledzą wymagający kolekcjonerzy i koneserzy; flakony MDCI znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach i kilku muzeach. A same zapachy są rozpoznawalne ze względu na ich piękno, oryginalność i elegancję, i są obecnie noszone na całym świecie.


Powstanie MDCI było szalenie oryginalną wizją, jednocześnie klasyczną i innowacyjną. Cieszymy się, że marka przyznała Impressium wyłącznie prawo do reprezentowania jej na terytorium Polski.