Barry Lyndon

Maria Candida Gentile Maria Candida Gentile

Nowy produkt

Barry Lyndon Rozszerz

Maria Candida Gentile Barry Lyndon

Jesteśmy w wieku oświecenia, w XVIII wieku, kiedy skrajna zmysłowość spotyka się z wyrafinowaniem.

Na rozległych, magicznych łąkach doliny Aosty Maria Candida odczuwa i widzi obecność Barry'ego Lyndona. Postać...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 15 mL

165,00 zł

brutto

Maria Candida Gentile Barry Lyndon

Barry Lyndon

Jesteśmy w wieku oświecenia, w XVIII wieku, kiedy skrajna zmysłowość spotyka się z wyrafinowaniem.

Na rozległych, magicznych łąkach doliny Aosty Maria Candida odczuwa i widzi obecność Barry'ego Lyndona. Postać przedstawiona przez Ryana O’Neala w filmie Stanleya Kubricka zmienia się w pachnącego i wyśnionego człowieka. Barry Lyndon jedzie konno, odgłos kopyt rozbrzmiewa echem wśród gęstej mgły, która zakryła błotniste, wiejskie ścieżki, wijące się wśród wrzosowisk. Woń świeżej skóry siodła miesza się z porannym powietrzem. Maria Candida Gentile próbowała w tym zapachu przekazać wibrującą harmonię nieskalanych gór, której doświadczyła podczas spacerów wśród alpejskich szczytów Doliny Aosty.

To kompozycja skórzano-ziołowa, przestrzenna, niesłodka. Czuć w niej sygnaturę twórczyni, choć jednocześnie Barry Lyndon nie przypomina innych perfum. Mimo mocnych nut, jest to kompozycja nieciężka.

Nuty: artemizja, arnika, lawenda, wrzosk, wetiwer, wanilia, skóra

Twórca: Maria Candida Gentile

Brak przewoźników dla tego produktu.

Maria Candida Gentile


Maria Candida Gentile perfumyMaria Candida Gentile jest jednym z najbardziej cenionych "nosów" na świecie. To właśnie ona tworzy osobiste perfumy dla takich sław jak Madonna czy Karolina Hanowerska - księżniczka Monako.


Wyszkolona w Grasse pod okiem znanych perfumiarzy i teoretyków zapachu (w tym w w domu perfumeryjnym Karola Andre) osiągnęła perfekcję w kreacji kompozycji opartych na tonach drzewnych.


Perfumy Maria Candida Gentile


Maria Candida uważa, że perfumy genialne od przeciętnych dzielą ledwie drobne szczegóły. Detale te poznała dopiero w pracy z mistrzami i dzięki ich zrozumieniu sprawiła, że zapachy zyskały prawdziwą magię. 


"Idealne perfumy to takie, które działają na osobę, która je nosi".


Efekt taki jest możliwy do kreacji tylko dzięki składnikom naturalnym. One przemawiają do naszego ciała i do naszej duszy. Perfumy z nich zrobione są harmonijną interpretacja magicznych algorytmów natury. Podświadomie jesteśmy w stanie je rozpoznać, zrozumieć, a nawet pokochać. 


Maria Candida Gentile podczas pracy


Maria Candida Gentile jest artystką, która używa swojego ulubionego medium - zapachu - aby opowiedzieć nam historie, zaangażować w intymne rozmowy i poprowadzić ku zrozumieniu najbardziej nieuchwytnego ze zmysłów - węchu.


Jej dzieła docenili ludzie na całym świecie, a perfumy znalazły miejsce na łamach najważniejszych magazynów luksusowych: Vogue, Elle, Vanity Fair.


Maria Candida Gentile / VOGUE