Lankaran Forest

Maria Candida Gentile Maria Candida Gentile

Nowy produkt

Lankaran Forest Rozszerz

Maria Candida Gentile Lankaran Forest

Perfumy te powstały podczas podróży Marii Candidy Gentile do Azerbejdżanu. Zanim jednak przejdziemy do opisu samego Lankaran Forest, kilka słów teorii.

Lasy Lenkoran (to polska nazwa) są wyjątkowe w skali świata, ponieważ w skutek uwarunkowań geograficznych rozwinął się tu...

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 15 mL

165,00 zł

brutto

Maria Candida Gentile Lankaran Forest

Maria Candida Gentile Lankaran Forest

Perfumy te powstały podczas podróży Marii Candidy Gentile do Azerbejdżanu. Zanim jednak przejdziemy do opisu samego Lankaran Forest, kilka słów teorii.

Lasy Lenkoran (to polska nazwa) są wyjątkowe w skali świata, ponieważ w skutek uwarunkowań geograficznych rozwinął się tu klimat wilgotny i subtropikalny, niespotykany w tym rejonie naszej planety. To zaś wpłynęło na wybitnie korzystne warunki rozwoju roślinności. Drzewa znane na Zachodzie były tu większe, a wiele gatunków nie występowało nigdzie indziej. Sceneria Lasów Lenkorańskich była tak niezwykła, że już Aleksander Wielki traktował je jako miejsce magiczne, mistyczne i objął ochroną. Do dziś dnia ten położony na irańsko-azerskim pograniczu las jest ogłoszony parkiem narodowym.

Maria Candida Gentile chciała jednak w swoich perfumach zatrzymać woń nie tylko lasu, ale również tzw. "żelaznych drzew" - wg legendy ich drewno jest jedynym, które tonie w wodzie. 

W efekcie Lankaran Forest łączy nuty lenkorańskiej, czarnej herbaty, gałązek gorzkiej pomarańczy oraz tony zielonych porostów. W roli utrwalacza występuje naturalny olejek z drewna sandałowego, który sprawia, że kompozycja utrzymuje tony gorzkiej pomarańczy do samej bazy. 

Perfumy cytrusowe o takiej jakości to rzadkość i prawdziwy skarb światowej perfumerii.

Nuty: czarna herbata lenkorańska, gorzka pomarańcza, porosty, drewno sandałowe, akord liści, akord drogocennych drzew

Twórca: Maria Candida Gentile

Brak przewoźników dla tego produktu.

Maria Candida Gentile


Maria Candida Gentile perfumyMaria Candida Gentile jest jednym z najbardziej cenionych "nosów" na świecie. To właśnie ona tworzy osobiste perfumy dla takich sław jak Madonna czy Karolina Hanowerska - księżniczka Monako.


Wyszkolona w Grasse pod okiem znanych perfumiarzy i teoretyków zapachu (w tym w w domu perfumeryjnym Karola Andre) osiągnęła perfekcję w kreacji kompozycji opartych na tonach drzewnych.


Perfumy Maria Candida Gentile


Maria Candida uważa, że perfumy genialne od przeciętnych dzielą ledwie drobne szczegóły. Detale te poznała dopiero w pracy z mistrzami i dzięki ich zrozumieniu sprawiła, że zapachy zyskały prawdziwą magię. 


"Idealne perfumy to takie, które działają na osobę, która je nosi".


Efekt taki jest możliwy do kreacji tylko dzięki składnikom naturalnym. One przemawiają do naszego ciała i do naszej duszy. Perfumy z nich zrobione są harmonijną interpretacja magicznych algorytmów natury. Podświadomie jesteśmy w stanie je rozpoznać, zrozumieć, a nawet pokochać. 


Maria Candida Gentile podczas pracy


Maria Candida Gentile jest artystką, która używa swojego ulubionego medium - zapachu - aby opowiedzieć nam historie, zaangażować w intymne rozmowy i poprowadzić ku zrozumieniu najbardziej nieuchwytnego ze zmysłów - węchu.


Jej dzieła docenili ludzie na całym świecie, a perfumy znalazły miejsce na łamach najważniejszych magazynów luksusowych: Vogue, Elle, Vanity Fair.


Maria Candida Gentile / VOGUE