Aesthete

Le Galion Le Galion

Nowy produkt

Aesthete Rozszerz

Le Galion Aesthete

“Za każdym zapachem Le Galion stoi poeta, muzyk, magik.” 

Perfumy to coś więcej niż wynik zmieszania olejków kwiatowych w bukiet lub dodania przypraw i drewna do innych składników. Kreacja perfum wymaga odrobiny magii, czegoś, co Paul Vacher dodawał, tworząc swoje arcydzieła. W swojej rezydencji na paryskich przedmieściach Neuilly...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

469,00 zł

brutto

Le Galion Aesthete

“Za każdym zapachem Le Galion stoi poeta, muzyk, magik.” 

Perfumy to coś więcej niż wynik zmieszania olejków kwiatowych w bukiet lub dodania przypraw i drewna do innych składników. Kreacja perfum wymaga odrobiny magii, czegoś, co Paul Vacher dodawał, tworząc swoje arcydzieła. W swojej rezydencji na paryskich przedmieściach Neuilly, z butelkami ustawionymi na drewnianych półkach swojego laboratorium, komponował zapachy, tak jak inni komponowali poezję lub muzykę. Jako zagorzały miłośnik sztuki i pianista, zainspirowali go przyjaciele tacy jak Maurice Ravel.

W hołdzie dla tego wybitnego perfumiarza, twórcy potęgi Le Galion, marka zaprosiła do współpracy Vaninę Muracciolę, aby stworzyła zapach godny wielkiego estety i czarodzieja zapachów. Nutą przewodnią uczyniła perską skórą, ale nie jest to kompozycja wprost skórzana. 

Le Galion Aesthete o oszałamiająca i nieodgadniona scena, na której plotą się wątki drzewne, kadzidlane, przyprawowe i ziołowe. 

Zapach ten znalazł się w kategorii Olśnień w plebiscycie Doskonałość Roku magazynu Twój Styl. Marek Kręglicki napisał wówczas o nim: "Ciężki, wieczorowy, skórzany, ale nie nokautujący zapach. Kwintesencja luksusu z klasą..."

UWAGA: Aesthete definiowane są jako męskie, ale na kobiecej skórze pachną zupełnie inaczej i są wręcz obłędne. Polecamy testy.

Nuty: włoska mandarynka, esencja dawany, hiperesencja kadzidła, szafran, skóra, drewno gwajakowe, kastoreum, oud, jaśmin, sandałowiec, wanilia, piżmo

Twórca: Vanina Muracciole

Brak przewoźników dla tego produktu.

Le Galion


Perfumy Le Galion


Magazyn L'Officiel (pierwszy w Europie i drugi na świecie, po Harper's Bazaar, magazyn luksusowy) pisał tak:


"Zapachy Le Galion należą do tej samej rodziny zapachów pełnych pasji - płomiennych, a jednocześnie łagodnych. Snując się za noszącą je osobą, porywają ze sobą skuszonych wielbicieli"


To określenie istotne i prawdziwe, ponieważ zapachy Le Galion zawierają wiele składników kojarzonych z duża mocą (skóra, oud, żywice, przyprawy), ale jednocześnie podanych w zjawiskowo pięknej i łagodnej formie. Szyk, styl i nowoczesna elegancja.


Perfumy Le Galion


W ostatnich latach wiele kompozycji marki zostało odkrytych na nowo i zinterpretowanych przez najznamienitszych, współczesnych perfumiarzy. Efektem tych prac są zapachy bazujące na naturalnych ingrediencjach, ale nowoczesne i intrygujące jednocześnie. 


Po 40 latach od zamknięcia (lata 80.), jak feniks z popiołów, dom perfumeryjny Le Galion odrodził się na nowo. Wracają oryginalne i niezwykłe zapachy, wspomnienie drogocennego luksusu i wyrafinowania, powstają też nowe kompozycje, które wyznaczają trendy współczesności. Eleganckie flakony uosabiają ponadczasową klasykę, czerpią inspirację z czystych geometrycznych kształtów stylu Art Deco. Prosty czarny korek kontrastuje z fasetowanym szklanym flakonem.