L'Ame Perdue

Le Galion Le Galion

Nowy produkt

L'Ame Perdue Rozszerz

Le Galion L'Ame Perdue

W XXI wieku Rodrigo Flores Roux raz jeszcze dopisał rozdział do wspaniałej historii kobiecości - komponując właśnie L'Ame Perdue. Upojnie kwiatowy orient o bogatej, złożonej strukturze, ale też paradoksalnej świetlistości i elegancji.

To kompozycyjny majstersztyk, w którym połączono dwa absoluty jaśminu (klasyczny sambak oraz egipski), dwie...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

469,00 zł

brutto

Le Galion L'Ame Perdue

Mówi się, że to jeden z najpiękniejszych kwiatów, które nigdy nie istniały. Egzotyczny, obcy, a jednak tak znajomy. Mówi się, że wart jest więcej niż całe złoto królów, którzy zdobią nim swoje pałace, więcej niż cała miłość, którą ludzie mogą włożyć w swoje serce. Że w jego piękno wpleciono wszystkie mity i legendy znane ludzkości.

W XXI wieku Rodrigo Flores Roux raz jeszcze dopisał rozdział do wspaniałej historii kobiecości - komponując właśnie L'Ame Perdue. Upojnie kwiatowy orient o bogatej, złożonej strukturze, ale też paradoksalnej świetlistości i elegancji.

To kompozycyjny majstersztyk, w którym połączono dwa absoluty jaśminu (klasyczny sambak oraz egipski), dwie wanilie (meksykańską i burbońską), cynamon syjamski, paczulę, ylang. Dopełnieniem całości uczyniono złocisty, drzewny akord owocowy ukuty wokół śliwki i mirabelki oraz szyprowy podton mchu dębowego.

Zapach szlachetny, współczesny, ale w którym czuć nawiązania do złotych lat perfumerii. 

Zdecydowana perła w dorobku tego znakomitego perfumiarza.

W kompozycji wykorzystano również aromat kwiatu datury otrzymany opatentowaną metodą ScentTrek - polega ona na tym, że w środowisku naturalnym na roślinę nakłada się specjalny filtr, który wyłapuje wszystkie cząsteczki wydzielane przez dany kwiat. Tą metodą można uzyskać profile zapachowe kwiatów, które np. bardzo szybko psują się po zbiorze lub zmieniają swój aromat poza naturalnym środowiskiem.

Nuty: absolut jaśminu (egipskiego i sambaku), absolut wanilii (meksykańskiej i burbońskiej), esencja ylang ylang z Moheli, esencja róży bułgarskiej, goździki, czerwona linia, cynamon syjamski, śliwka, mirabelka, cytryna i zielona mandarynka z Sycylii, kardamon, kolendra, biały pieprz, absolut mchu dębowego, absolut miodu, datura scentrek

Twórca: Rodrigo Flores Roux

UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Le Galion (a zwłaszcza L'Ame Perdue) może wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.

Brak przewoźników dla tego produktu.

Le Galion


Perfumy Le Galion


Magazyn L'Officiel (pierwszy w Europie i drugi na świecie, po Harper's Bazaar, magazyn luksusowy) pisał tak:


"Zapachy Le Galion należą do tej samej rodziny zapachów pełnych pasji - płomiennych, a jednocześnie łagodnych. Snując się za noszącą je osobą, porywają ze sobą skuszonych wielbicieli"


To określenie istotne i prawdziwe, ponieważ zapachy Le Galion zawierają wiele składników kojarzonych z duża mocą (skóra, oud, żywice, przyprawy), ale jednocześnie podanych w zjawiskowo pięknej i łagodnej formie. Szyk, styl i nowoczesna elegancja.


Perfumy Le Galion


W ostatnich latach wiele kompozycji marki zostało odkrytych na nowo i zinterpretowanych przez najznamienitszych, współczesnych perfumiarzy. Efektem tych prac są zapachy bazujące na naturalnych ingrediencjach, ale nowoczesne i intrygujące jednocześnie. 


Po 40 latach od zamknięcia (lata 80.), jak feniks z popiołów, dom perfumeryjny Le Galion odrodził się na nowo. Wracają oryginalne i niezwykłe zapachy, wspomnienie drogocennego luksusu i wyrafinowania, powstają też nowe kompozycje, które wyznaczają trendy współczesności. Eleganckie flakony uosabiają ponadczasową klasykę, czerpią inspirację z czystych geometrycznych kształtów stylu Art Deco. Prosty czarny korek kontrastuje z fasetowanym szklanym flakonem.