Velours Boise

Jacques Fath Jacques Fath

Nowy produkt

Velours Boise Rozszerz

Jacques Fath Velours Boise (czyste perfumy)

Velours Boise oznacza "drzewny aksamit". To ciepła, ciężka tkanina, która w modzie zyskała uznania przez wzgląd na jej zmysłowy, niepowtarzalny charakter. Jacques Fath uwielbiał jej używać podczas kreacji wieczorowych projektów.

Aksamit i drewno przywołują zaś zimę, ciepło kominka i wspaniały aromat whisky...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL
  • 15 mL

179,00 zł

brutto

Jacques Fath Velours Boise

(wszystkie zapachy Jacques Fath występują obecnie w koncentracji czystych perfum, a każdy rozmiar produktu (15, 50, 100 mL) jest prezentowany w jednakowym flakonie, który różni się tylko pojemnością)

Velours Boise oznacza "drzewny aksamit". To ciepła, ciężka tkanina, która w modzie zyskała uznanie przez wzgląd na jej zmysłowy, niepowtarzalny charakter. Jacques Fath uwielbiał jej używać podczas kreacji wieczorowych projektów.

Aksamit i drewno przywołują zaś zimę, ciepło kominka i wspaniały aromat whisky.

Luca Maffei użył najprawdziwszego ekstraktu tego alkoholu (ekstrakcja nadkrytycznym dwutlenkiem węgla) i zestawił go z aromatem miękkiego, ciepłego sandałowca. Kompozycja jest jednak oryginalna, zmienna i dopracowana. Zaskakuje nuta nieśmiertelników i miękkie paczulowe wykończenie. Cały czas czuć też subtelny akord przypraw z pewną, nieznaczną słodyczą, która wydaje się w pewien sposób szorstka i niedosłowna. 

Bardzo ciekawym etapem jest chwila, kiedy whisky gra z drewnem gwajakowym. Wówczas tworzy się niezmiernie interesujący akord, który można porównać do palonych, dębowych beczek po whisky. Gwajak wnosi do tej impresji tony dymne i kadzidlane, a w akordzie alkoholowym czuć dębinę bardzo wyraźnie.

Nuty: whisky, żywica elemi, paczula, drewno gwajakowe, drewno sandałowe, nieśmiertelnik, mate, artemizja, goździki, gałka muszkatołowa

Twórca: Luca Maffei

Brak przewoźników dla tego produktu.

Jacques Fath


Perfumy Jacques FathPewnego wrześniowego dnia 1912 roku, w małej miejscowości nieopodal Paryża rodzi się chłopiec. Gwiazdy dają mu krótkie, ale niezwykłe życie.


Jacques Fath wyrasta na jednego z trzech mistrzów francuskiego haute couture (obok Pierre'a Balmaina i Christiana Diora) lat powojennych.


Jacques Fath


Początki nie są dla niego łatwe. Przez lata ojczym surowo karze chłopca, który zbyt wiele czasu poświęcał rysunkom, modzie i sztuce. Krawiectwa uczy się zatem w tajemnicy przy wsparciu matki.


W 1937 roku otwiera swój pierwszy butik przy La Rue de la Boitie i prezentuje pierwszą kolekcję. Osiąga sukces, choć nie spektakularny. Przełom przychodzi w 1939. Podczas wyścigów konnych Grande Nuit de Longchamp jego żona - Genvieve - wywołuje wśród paryskich elit sensację za sprawą swojej niesamowitej sukni. To sprawia, że kolekcje Fatha stają się marzeniem francuskich kobiet. Lucien Francois, jeden z najważniejszych krytyków mody tamtego okresu, mówi wprost: "Jacques tworzy jak natchniony. Ma wizję. Nikt nie odbierze mu sukcesu."


Jacques Fath Bel Ambre


Po II Wojnie Światowej staje się głównym rywalem Diora. Zatrudnia perfumiarza - Vincenta Rouberta. Zostaje też mistrzem i nauczycielem wielkich sław następnego pokolenia: Huberta de Givenchy, Guy'a Laroche i Valetino Garavaniego.


Wiele lat później ten pierwszy pisze w swoim pamiętniku: „Było to latem 1947 roku. W środku pracy Jacques jak zwykle postanowił pójść na basen. Poprosił mnie i Valentino, abyśmy do niego dołączyli i wzięli butelkę szampana. Przy wejściu opiekun basenu, który znał Fatha, zapytał wskazując na nas, czy jesteśmy z nim: „Czy oni pracują dla ciebie, monsieur Jacques”, a Jacques odpowiedział: "Och tak. Zapamiętaj ich dobrze, bo pewnego dnia będą bardzo znani i również będziesz do nich mówił monsieur".


Jacques Fath perfumy współczesne


Jacques Fath i perfumy


Pierwszy zapach marki to Chasuble, opisywany jako drzewno-ambrowy i ciepły. Premiera perfum odbyła się w Paryżu w 1945 roku. Dwa lata po nich nadchodzi czas na lekkie Green Water, które z miejsca staje się klasykiem świeżości oraz wykwintne Iris Gris - najdroższe perfumy tamtego czasu.


Później pojawia się szyprowa Canasta, a w 1953 roku najbardziej znane z zapachowych dzieł - Fath de Fath. Odświeżone w nowej formule w 1993 roku.


W 2015 roku debiutuje linia Fath Essential's, która ma łączyć wyrafinowaną elegancję oraz zmysłową tajemniczość. Seria ta dostępna jest w trzech pojemnościach: 15, 50 i 100 mL. Każdy z zapachów występuje w wersji czystych perfum. Cecile Zarokian i Luca Maffei zostali zaproszeni przez markę do kreacji wszystkich współczesnych kompozycji (oprócz L'Iris de Fath).