Le Loden

Jacques Fath Jacques Fath

Nowy produkt

Le Loden Rozszerz

Jacques Fath Le Loden (czyste perfumy)

Le Loden to perfumy, których nazwa ma nawiązywać do długich kurtek loden, które charakterystyczne są dla Bawarii i Austrii.

Jeśli zaś chodzi o sam zapach, to są to perfumy wetiwerowe. Luca Maffei użył aż trzech odmian wetiweru: z Haiti (w nucie głowy), burbońskiego z Reunion (w sercu) i z Jawy (w bazie). Drugim składnikiem-kluczem jest tu imbir...

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  • próbka 1 mL
  • 50 mL
  • 15 mL

179,00 zł

brutto

Jacques Fath Le Loden

(wszystkie zapachy Jacques Fath występują obecnie w koncentracji czystych perfum, a każdy rozmiar produktu (15, 50, 100 mL) jest prezentowany w jednakowym flakonie, który różni się tylko pojemnością)

Le Loden to perfumy, których nazwa ma nawiązywać do długich kurtek loden, które charakterystyczne są dla Bawarii i Austrii. Jacques Fath w jednej ze swoich kolekcji użył oryginalnych bawarskich płaszczy, które przerobił z wielką finezją. Sam również był ich wielkim fanem.

Jeśli zaś chodzi o zapach, to są to perfumy wetiwerowe. Luca Maffei użył aż trzech odmian wetiweru: z Haiti (w nucie głowy), burbońskiego z Reunion (w sercu) i z Jawy (w bazie). Drugim składnikiem-kluczem jest tu imbir. Wnosi on do szczytu kompozycji tony pikantne i cytrusowe. 

Podczas dłuższego używania Le Loden daje się poznać jako kompozycja niezwykle kunsztownie utkana i taka, w której nuty wetiweru są obrobione w stopniu niespotykanym w innych, monotematycznych perfumach. Dość powiedzieć, że już same trzy korzenie wetiwerii są odmienne (z Haiti jest lekki i zielony, z Jawy smolisty, drzewny i żywiczny), to jeszcze zastosowano tu mnóstwo innych elementów, które sprawiają, że to zapach o wysokich walorach artystycznych. Absolut z liści maliny, absolut tytoniu czy olejek geraniowy to tylko niektóre z nich.

Twórca: Luca Maffei

Nuty: wetiwer (z Haiti, z Jawy, burboński z Reunion), tytoń, geranium, liście maliny, czerwony pieprz, imbir, jałowiec, paczula, ylang ylang

Brak przewoźników dla tego produktu.

Jacques Fath


Perfumy Jacques FathPewnego wrześniowego dnia 1912 roku, w małej miejscowości nieopodal Paryża rodzi się chłopiec. Gwiazdy dają mu krótkie, ale niezwykłe życie.


Jacques Fath wyrasta na jednego z trzech mistrzów francuskiego haute couture (obok Pierre'a Balmaina i Christiana Diora) lat powojennych.


Jacques Fath


Początki nie są dla niego łatwe. Przez lata ojczym surowo karze chłopca, który zbyt wiele czasu poświęcał rysunkom, modzie i sztuce. Krawiectwa uczy się zatem w tajemnicy przy wsparciu matki.


W 1937 roku otwiera swój pierwszy butik przy La Rue de la Boitie i prezentuje pierwszą kolekcję. Osiąga sukces, choć nie spektakularny. Przełom przychodzi w 1939. Podczas wyścigów konnych Grande Nuit de Longchamp jego żona - Genvieve - wywołuje wśród paryskich elit sensację za sprawą swojej niesamowitej sukni. To sprawia, że kolekcje Fatha stają się marzeniem francuskich kobiet. Lucien Francois, jeden z najważniejszych krytyków mody tamtego okresu, mówi wprost: "Jacques tworzy jak natchniony. Ma wizję. Nikt nie odbierze mu sukcesu."


Jacques Fath Bel Ambre


Po II Wojnie Światowej staje się głównym rywalem Diora. Zatrudnia perfumiarza - Vincenta Rouberta. Zostaje też mistrzem i nauczycielem wielkich sław następnego pokolenia: Huberta de Givenchy, Guy'a Laroche i Valetino Garavaniego.


Wiele lat później ten pierwszy pisze w swoim pamiętniku: „Było to latem 1947 roku. W środku pracy Jacques jak zwykle postanowił pójść na basen. Poprosił mnie i Valentino, abyśmy do niego dołączyli i wzięli butelkę szampana. Przy wejściu opiekun basenu, który znał Fatha, zapytał wskazując na nas, czy jesteśmy z nim: „Czy oni pracują dla ciebie, monsieur Jacques”, a Jacques odpowiedział: "Och tak. Zapamiętaj ich dobrze, bo pewnego dnia będą bardzo znani i również będziesz do nich mówił monsieur".


Jacques Fath perfumy współczesne


Jacques Fath i perfumy


Pierwszy zapach marki to Chasuble, opisywany jako drzewno-ambrowy i ciepły. Premiera perfum odbyła się w Paryżu w 1945 roku. Dwa lata po nich nadchodzi czas na lekkie Green Water, które z miejsca staje się klasykiem świeżości oraz wykwintne Iris Gris - najdroższe perfumy tamtego czasu.


Później pojawia się szyprowa Canasta, a w 1953 roku najbardziej znane z zapachowych dzieł - Fath de Fath. Odświeżone w nowej formule w 1993 roku.


W 2015 roku debiutuje linia Fath Essential's, która ma łączyć wyrafinowaną elegancję oraz zmysłową tajemniczość. Seria ta dostępna jest w trzech pojemnościach: 15, 50 i 100 mL. Każdy z zapachów występuje w wersji czystych perfum. Cecile Zarokian i Luca Maffei zostali zaproszeni przez markę do kreacji wszystkich współczesnych kompozycji (oprócz L'Iris de Fath).