The Night Owl

Herve Gambs Herve Gambs

Nowy produkt

The Night Owl Rozszerz

Herve Gambs The Night Owl

The Night Owl to kompozycja drzewna i wytrawna, nieco zielona w ciemnym, niemal czarnym odcieniu. Nutą główną uczyniono w niej olejek z drewna amyrisu i cedru. Całość ma raczej...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

690,00 zł

brutto

Herve Gambs The Night Owl

The Night Owl to kompozycja drzewna i wytrawna, nieco zielona w ciemnym, niemal czarnym odcieniu. Nutą główną uczyniono w niej olejek z drewna amyrisu i cedru. Całość ma raczej szorstki charakter przypominający aromat zdrewniałej, starej kory. Dopiero z czasem perfumy nabierają pewnej słodyczy, ale wciąż są to raczej cienie przemykające w mroku drew niż dominanta. 

Sowa potrafi też pokazać oblicza, których nie domyślimy się na podstawie spisu nut. Momentami wypuści ze szponów smugę dymu, innym razem zaskoczy wonią karmelizowanej tonki lub świdrującego pieprzu. To zapach drapieżny, tajemniczy i frapujący. 

Nuty: cedr, bób tonka, czerwony pieprz, sandałowiec, figa, karmel, mech, amyris

Brak przewoźników dla tego produktu.

Herve Gambs


Niszowe perfumy Herve Gambs


Herve Gambs to francuska marka, której początki sięgają 1989 roku. Przez wiele lat nie była jednak związana z perfumami, a z modą, architekturą i sztuką florystyczną. Chyba że za takie uznać artystyczne zapachy do wnętrz - pierwsza kolekcja tego typu miała bowiem premierą w Paryżu. Był wtedy rok 1992.


W 2015 roku debiutuje Parfums Couture Collection. To w jej skład wchodzą trzy kompozycje, które staną się wizytówką firmy na całym świecie: Rouge Cardinal, Coup de Grace i Coeur Couronne.


Z punktu widzenia czysto perfumeryjnego niezmiernie ważny jest fakt, że w większości perfum tej marki (i we wszystkich dostępnych w Impressium) dominują składniki naturalne o niesamowicie szlachetnym wydźwięku. Co więcej, Herve Gambs zdecydował o pewnym technicznym zabiegu, który sprawia, że jego perfumy są znacznie bardziej zbukietowane (harmonijne) niż inne. To za sprawą przedłużonego procesu odstawania kompozycji zapachowej. W tym czasie pojedyncze związki naturalnych olejków i absolutów reagują ze sobą, a kompozycja nabiera głębi.


Perfumy Herve Gambs zachwycą koneserów mocnych, zdecydowanych aromatów ukutych wokół nut drzewnych, subtelnie słodkich, przyprawowych. Mniej tu kwiatów, owoców czy cytrusów.