Rouge Cardinal

Herve Gambs Herve Gambs

Nowy produkt

Rouge Cardinal Rozszerz

Herve Gambs Rouge Cardinal

Na samym wstępie istotna informacja: Rouge Cardinal nie pachną jak kadzidło kościelne. Z perfumami Heeley Cardinal (w których czuliśmy czyste i chłodne kadzidło frankońskie) nie łączy ich zbyt...

Więcej szczegółów

  • 100 mL

825,00 zł

brutto

Herve Gambs Rouge Cardinal (czyste perfumy)

Herve Gambs Rouge Cardinal

Na samym wstępie istotna informacja: Rouge Cardinal nie pachną jak czyste kadzidło kościelne. Z perfumami Heeley Cardinal (w których czuliśmy chłodne kadzidło frankońskie) nie łączy ich zbyt wiele.

Herve Gambs przedstawia bowiem zapach oparty na olejku paczuli i absolucie kakao (warto podkreślić, że nie znajdziemy tu tonów smakowitych-gourmand). Poczujemy w nim za to charakterystyczną dla marki grę akordów wytrawnych i słodkich. Rouge Cardinal balansuje jednak na granicy i przez to jest trudny do klasyfikacji. Kadzidła (olibanum i labdanum) są w nim wyczuwalne, ale nie wchodzą na pierwszy plan. Tam rządzi paczula. 

Kompozycja od początku do końca trzyma swój klimat, ale w tym jednym motywie odczytamy wiele różnych wątków. Herve Gambs Rouge Cardinal może okazać się graalem dla osób poszukujących szlachetnej wariacji na temat paczuli o naturalnym, ale artystycznym wydźwięku.

Nuty: paczula, kakao, kadzidło (labdanum i olibanum), wanilia, kwiat pomarańczy

Brak przewoźników dla tego produktu.

Herve Gambs


Niszowe perfumy Herve Gambs


Herve Gambs to francuska marka, której początki sięgają 1989 roku. Przez wiele lat nie była jednak związana z perfumami, a z modą, architekturą i sztuką florystyczną. Chyba że za takie uznać artystyczne zapachy do wnętrz - pierwsza kolekcja tego typu miała bowiem premierą w Paryżu. Był wtedy rok 1992.


W 2015 roku debiutuje Parfums Couture Collection. To w jej skład wchodzą trzy kompozycje, które staną się wizytówką firmy na całym świecie: Rouge Cardinal, Coup de Grace i Coeur Couronne.


Z punktu widzenia czysto perfumeryjnego niezmiernie ważny jest fakt, że w większości perfum tej marki (i we wszystkich dostępnych w Impressium) dominują składniki naturalne o niesamowicie szlachetnym wydźwięku. Co więcej, Herve Gambs zdecydował o pewnym technicznym zabiegu, który sprawia, że jego perfumy są znacznie bardziej zbukietowane (harmonijne) niż inne. To za sprawą przedłużonego procesu odstawania kompozycji zapachowej. W tym czasie pojedyncze związki naturalnych olejków i absolutów reagują ze sobą, a kompozycja nabiera głębi.


Perfumy Herve Gambs zachwycą koneserów mocnych, zdecydowanych aromatów ukutych wokół nut drzewnych, subtelnie słodkich, przyprawowych. Mniej tu kwiatów, owoców czy cytrusów.