Ambre d'Orient

Exuma Exuma

Nowy produkt

Profumo Rosa Rozszerz
  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 18 mL (woda perfumowana)

59,00 zł

brutto

Exuma Ambre d'Orient

Ambra w interpretacji Exuma Parfums jest zdecydowanie kadzidlana, a nie klasycznie ambrowa. Przypomina jednak nie typowe kadzidło frankońskie, ale bardzo lepione stożki (z których słynie np. Japonia i Indie). Aby wytworzyć takie kadzidło, miesza się sproszkowane kwiaty, żywice i przyprawy. I właśnie ten efekt występuje w Ambre d'Orient. Z tą uwagą, że nie jest to kompozycja bardzo gorąca - tony ciepłe plotą się z chłodniejszymi...

Nie są to też perfumy bardzo słodkie, a wręcz są wytrawne - w przeciwieństwie do Profumo Rosa.

Nuty: ambra, oud, róża, piwonia, drewno sandałowe, wanilia, szafran

Brak przewoźników dla tego produktu.

Exuma


Perfumy niszowe Exuma


Exuma to marka perfum niszowych, która do kreacji swojej kolekcji zaprosiła dwóch znakomitych perfumiarzy: Bertranda Duchaufoura oraz Jordi Fernandeza. 


Na półki Impressium zaprosiliśmy selekcję ich najciekawszych kompozycji (stąd nie są dostępne wszystkie zapachy; selekcji dokonywał osobiście właściciel Impressium; jedną jeszcze wprowadzimy w przyszłości).


Wybrane kompozycje Exuma zadziwiają konstrukcją i zapachami o ponadprzeciętnych parametrach, stąd zachwycą fanów długotrwałych perfum. Są też idealnym pomostem między światem perfum mainstreamowych a typową niszą, ponieważ ich aromaty są jednocześnie oryginalne i niekontrowersyjne. 


Przy tak przyjaznej polityce cenowej możemy się zastanawiać jaka jest faktyczna jakość składników, ale zdarza się, że marki niezbyt drogie potrafią czarować kompozycjami o niezwykłej jakości (za dobry przykład może służyć wycofana już linia Secrets d'Essences). Taka sytuacja to zasługa osób kierujących pracami "nosów" i umiejętności twórczych samych perfumiarzy.


Jordi Fernandez i Bertrand Duchaufour