D'ame de Pique

Evody Evody

Nowy produkt

D'ame de Pique Rozszerz

Evody D'ame de Pique

D'ame de Pique to podróż do Maroka, gdzie w sercu najwyższego pasma gór Afryki - Atlasu - skrywa się Dolina Dades. Często ludzie nazywają ją Doliną Róż, ponieważ na jej dnie rosną jedne z najbardziej aromatycznych i niezwykłych kwiatów na świecie.

Są bogatsze, bardziej...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

415,00 zł

brutto

Evody D'ame de Pique

Evody Dame d Pique

D'ame de Pique to podróż do Maroka, gdzie w sercu najwyższego pasma gór Afryki - Atlasu - skrywa się Dolina Dades. Często ludzie nazywają ją Doliną Róż, ponieważ na jej dnie rosną jedne z najbardziej aromatycznych i niezwykłych kwiatów na świecie.

Są bogatsze, bardziej drzewne, ale mniej słodkie od innych róż. Olejek otrzymywany z ich płatków posiada również silniej zaznaczone niuanse zielone.

Dzięki zastosowaniu właśnie tej odmiany róży D'ame de Pique jest świeżą i soczystą kompozycją, w której róża jest potraktowana jako całość. Na początku jej świeższe nuty są podkreślone absolutem z liści czarnej porzeczki i maliną, później - w sercu - pojawia się pikantna nuta szafranu. Drzewne, najcięższe tony marokańskiej róży, które ujawniają się po wielu godzinach, połączono z drewnem sandałowym i paczulą. 

Summa summarum otrzymujemy świeże, ale niezwykle dobrze skonstruowane perfumy różane. To rzadkość.

Nuty: róża (olejek i absolut róży z Doliny Dades), bergamotka, czarna porzeczka, gruszka, bergamotka, malina, szafran, drewno kaszmirowe, drewno sandałowe, paczula, wanilia

Twórca: Phillippe Romano

Brak przewoźników dla tego produktu.

Evody


Evody perfumyNazwa "Evody" pochodzi od mandżurskiej rośliny - Ewodii hupejskiej, która znana jest jako "drzewo tysiąca kwiatów" i słynie ze swojego niezwykłego, ziołowego aromatu.


Evody to owoc perfumeryjnej pasji Cerine Vasseur i Regine Droin - matki i córki. 


W 2006 roku postanowiły otworzyć w Paryżu swoją perfumerię (w sercu Saint Germain des Pres) i zaprosiły do współpracy najwybitniejszych "Nosów". Tak powstała pierwsza kolekcja, która dosłownie podbiła Paryż. Pierwsze partie wyprzedały się w kilka chwil.


Perfumy Evody


Za wielkim powodzeniem kompozycji stoi fakt, że mimo niszowego charakteru zachowują naturalny, pozytywny wydźwięk. Są współczesne, lecz czuć w nich precyzję kreacji i jakość użytych ingrediencji. 


W perfumach Evody znajdziemy tak cenne składniki jak absolut tuberozy, olejek sandałowy, esencję róży czy kastoreum. Wiele z nich jest otrzymanych nowatorskimi metodami, np. absolut rumu. Zazwyczaj w perfumach akord rumu powstaje w wyniku połączenie kilku syntetycznych molekuł. Evody w swoich kompozycjach zastosowało w 100% naturalny absolut otrzymany z prawdziwego rumu w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla.


W uproszczeniu można powiedzieć, że pachnące cząsteczki rumu rozpuszczają się w nadkrytycznym dwutlenku węgla. Później dwutlenek zostaje odparowany i pozostaje czysty absolut rumu - i to w stu procentach naturalny.


Evody łączy to, co w perfumach najważniejsze (wg właściciela Impressium): odwagę kreacji, piękno i wysokiej jakości składniki.


Perfumy marki prezentowane w Impressium zgromadzone są w dwóch kolekcjach:


  • Collection Premiere

  • Collection d'Ailleurs