Ambre Intense

Evody Evody

Nowy produkt

Ambre Intense Rozszerz

Evody Ambre Intense

Epicka, żywiczna słodycz, która obok Reve d'Anthala jest flagowym i najbardziej rozpoznawalnym dziełem marki Evody.

To jedyny w swoim rodzaju orient, który jednak nie ma nawet najmniejszych nawiązań retro. Zapach jest po prostu niesamowity. Minimalnie dymny, bardziej...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

360,00 zł

brutto

Evody Ambre Intense

Evody Ambre Intense 50 mL

Epicka, żywiczna słodycz, która obok Reve d'Anthala jest flagowym i najbardziej rozpoznawalnym dziełem marki Evody.

To jedyny w swoim rodzaju orient, który jednak nie ma nawet najmniejszych nawiązań retro. Zapach jest po prostu niesamowity. Minimalnie dymny, bardziej cielesny, nieco żywiczny z charakterystycznym, drugoplanowym cieniem pieczonego jabłka. 

W bazie zaskakuje fenomenalną grą opoponaksu, który sprawia, że kompozycja stapia się ze skórą. Składnik ten nadaje Ambre Intense również głębi i trwałości. 

Nuty: wawrzyn, kadzidło, paczula, drewno sandałowe, opoponaks, ambra

Twórca: Corinne Cachen

Brak przewoźników dla tego produktu.

Evody


Evody perfumyNazwa "Evody" pochodzi od mandżurskiej rośliny - Ewodii hupejskiej, która znana jest jako "drzewo tysiąca kwiatów" i słynie ze swojego niezwykłego, ziołowego aromatu.


Evody to owoc perfumeryjnej pasji Cerine Vasseur i Regine Droin - matki i córki. 


W 2006 roku postanowiły otworzyć w Paryżu swoją perfumerię (w sercu Saint Germain des Pres) i zaprosiły do współpracy najwybitniejszych "Nosów". Tak powstała pierwsza kolekcja, która dosłownie podbiła Paryż. Pierwsze partie wyprzedały się w kilka chwil.


Perfumy Evody


Za wielkim powodzeniem kompozycji stoi fakt, że mimo niszowego charakteru zachowują naturalny, pozytywny wydźwięk. Są współczesne, lecz czuć w nich precyzję kreacji i jakość użytych ingrediencji. 


W perfumach Evody znajdziemy tak cenne składniki jak absolut tuberozy, olejek sandałowy, esencję róży czy kastoreum. Wiele z nich jest otrzymanych nowatorskimi metodami, np. absolut rumu. Zazwyczaj w perfumach akord rumu powstaje w wyniku połączenie kilku syntetycznych molekuł. Evody w swoich kompozycjach zastosowało w 100% naturalny absolut otrzymany z prawdziwego rumu w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla.


W uproszczeniu można powiedzieć, że pachnące cząsteczki rumu rozpuszczają się w nadkrytycznym dwutlenku węgla. Później dwutlenek zostaje odparowany i pozostaje czysty absolut rumu - i to w stu procentach naturalny.


Evody łączy to, co w perfumach najważniejsze (wg właściciela Impressium): odwagę kreacji, piękno i wysokiej jakości składniki.


Perfumy marki prezentowane w Impressium zgromadzone są w dwóch kolekcjach:


  • Collection Premiere

  • Collection d'Ailleurs