Eutopie No. 6

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Eutopie No. 6 Rozszerz

Eutopie No. 6

Eutopie No. 6 to perfumy poświęcone Rosji i będące jednocześnie hołdem dla jej słowiańskiej duszy. W kompozycji...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 6

Eutopie No. 6 perfumy niszoweEutopie No. 6 to perfumy poświęcone Rosji i będące jednocześnie hołdem dla jej słowiańskiej duszy. W kompozycji doświadczamy licznych kontrastów, ponieważ twórczyni - Nadege le Garletanzec - chciała połączyć wielkie dziedzictwo i wyrafinowanie z nowoczesnym obrazem Rosji współczesnej.

W efekcie otrzymaliśmy perfumy głęboko kadzidlane, drzewne z najbardziej charakterystyczną nutą tego kraju - rosyjską skórą. Całość jest wytrawna i dymna. Początkowe, zimne smugi kadzidła frankońskiego przechodzą w nieco cieplejszy dym palonego labdanum, któremu wtóruje nuta skórzana. Użycie olejku geraniowego wniosło zaś do kompozycji cień kwiatowych, nieco różanych tonów.

Marcin Budzyk o Eutopie No. 6:

"No. 6 wzorem No. 2 kreuje wrażenie oudu. W połączeniu ze skórą i kadzidłem frankońskim tworzy surowe, ale bardzo udane wyobrażenie ducha Rosji"

Nuty: kadzidło frankońskie, skóra, cypriol, geranium, labdanum, paczula, cedr, drewno pieprzowe

Twórca: Nadege le Garletanzec

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums