Eutopie No. 2

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Eutopie No. 2 Rozszerz

Eutopie No. 2

Bukhoor to nazwa arabskich kadzideł uformowanych w kształt krążków lub patyczków, które spala się w mabkharach (rodzaj kadzielnic), aby uperfumować wnętrza domów. Bardzo często pali się pod mokrymi jeszcze...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 2

Eutopie No. 2Bukhoor to nazwa arabskich kadzideł uformowanych w kształt krążków lub patyczków, które spala się w mabkharach (rodzaj kadzielnic), aby uperfumować wnętrza domów. Bardzo często pali się je również pod mokrymi jeszcze ubraniami, aby tkaniny "przeszły" dymnym i żywicznym aromatem. Wyperfumowanego w ten sposób odzienia używa się wyłącznie na specjalne okazje lub w piątki, które w islamie są dniami świętymi (wówczas Allah stworzył Adama, wysłał go do Raju i wybaczył grzechy). Bukhoor to również narzędzie do wyrazu arabskiej gościnności. Bardzo często bowiem gospodarz przekazuje na przyjęciach mabkharę z palącym się kadzidłem swoim gościom, co ma podkreślić szacunek i otwartość.

I to właśnie jak bukhoor w arabskim pałacu pachnie Eutopie No. 2, lecz nie tylko.

Eutopie No. 2 to wyprawa na targ do medyny arabskiego miasta. Woń przypraw miesza się tu z drewnem, dymem i subtelną słodyczą tytoniu. Bardzo ważne miejsce w kreacji wrażenia zapachowego przypadło też róży, której dymna, mroczna postać pięknie jest podkreślona ciepłym i wytrawnym szafranem.

Marcin Budzyk o Eutopie No. 2:

Wyraźnie czuć tu akcent oudu, choć nie ma go w oficjalnej piramidzie zapachu. Zwraca uwagę również nuta przypominająca rum i suszone owoce. Całość bardzo zmienna, ambitna i zachwyci na pewno koneserów perfum arabskich prezentowanych przez pryzmat francuskiej sztuki perfumeryjnej.

Nuty: tytoń, róża, szafran, akordy przypraw, akord drzewny, kadzidło, akord orientalny

Twórca: Prakash Narayan

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums